مجله اینترنتی روزانه

/

بهداشت و سلامت

/

درمان بیماری های عفونی با ماست

[ حدودی, بودن, اسیدی, خاصیت, می‌کند, تبدیل, اسیدلاکتیک, لاکتوز, مخصوص, باکتری, می‌شود, حاصل, لاکتوز‌, شیر, قند, تخمیر, ماست, ماست‌, عفونی, بیماری‌های, سرطان, ناز, تابستان, ایران, بهداشتی, بزرگ, خواص, درمان, تغذیه, تفریحی, ماست از تخمیر قند شیر لاكتوز‌ حاصل می‌شود، باكتری مخصوص تهیه ماست، لاكتوز را به اسیدلاكتیك تبدیل می‌كند كه خاصیت اسیدی بودن آن ت, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


ماست از تخمیر قند شیر (لاکتوز) حاصل می شود، باکتری مخصوص تهیه ماست، لاکتوز را به اسیدلاکتیک تبدیل می کند که خاصیت اسیدی بودن آن تا حدودی می تواند ضدباکتری باشد.

یک متخصص تغذیه گفت: ماست به علت داشتن خواص اسیدی، ماده ای ضد باکتری محسوب شده و می تواند در درمان بیماری های عفونی موثر باشد. یک متخصص تغذیه گفت: ماست به علت داشتن خواص اسیدی، ماده ای ضد باکتری محسوب شده و می تواند در درمان بیماری های عفونی موثر باشد. کلسیم موجود در ماست مانع رشد بی رویه سلول های پوششی روده بزرگ می شود. بررسی ها نشان می دهد؛ افرادی که کلسیم بیشتری مصرف می کنند، سرطان روده در آنها کمتر بروز می کند.
دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه در گفتگو با ایسنا با اشاره به این که مصرف این ماده غذایی در تابستان زیاد می شود، گفت: باشد.ماست از تخمیر قند شیر (لاکتوز) حاصل می شود، باکتری مخصوص تهیه ماست، لاکتوز را به اسیدلاکتیک تبدیل می کند که خاصیت اسیدی بودن آن تا حدودی می تواند ضدباکتری باشد.
وی افزود: علاوه بر این، اسید موجود در ماست به برگشت حالت عادی روده ها پس از عفونت کمک می کند، ماست می تواند در پیشگیری از عفونت ها و بیماری های گوارشی ناشی از ویروس ها و حساسیت های غذایی مفید باشد.
دکتر جعفریان خاطرنشان کرد: با این حال اگر ماست از لحاظ بهداشتی سالم نباشد و اصول بهداشتی در آن رعایت نشده باشد می تواند باعث بیماری شود.
وی گفت: کلسیم موجود در ماست مانع رشد بی رویه سلول های پوششی روده بزرگ می شود. بررسی ها نشان می دهد؛ افرادی که کلسیم بیشتری مصرف می کنند، سرطان روده در آنها کمتر بروز می کند. پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری