مجله اینترنتی روزانه

/

فناوری

/

با جستجوگر کور بهترین موتور جست وجو را انتخاب کنید

[ نظیر, جست‌وجوگرهای, فکر, امر, قرار, آنان, اختیار, بهتری, نتیجه, جست‌وجوگر, کدام, نگران, مایکروسافت, Bing, جست‌وجوی, انتخاب, جست‌وجو, موتور, کور،, جستجوگر, ناز, ایران, گوگل, بهتر, بزرگ, برترین, بهترین, جدید, کاربران, یاهو, با آمدن موتور جست‌وجوی جدید Bing از سوی مایکروسافت، همه نگران این هستند که کدام جست‌وجوگر نتیجه بهتری را در اختیار آنان قرار می دهد, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


با آمدن موتور جست وجوی جدید Bing از سوی مایکروسافت، همه نگران این هستند که کدام جست وجوگر نتیجه بهتری را در اختیار آنان قرار می دهد. مایکروسافت خود نیز نگران این امر است و به فکر این افتاده که چگونه می تواند نتیجه های جست وجوی خود را با دیگر جست وجوگرهای بزرگ نظیر گوگل و یاهو مقایسه کند.

ناگفته نماند موتورهای جست وجوی زیادی وجود داردند ولی مایکروسافت در صدد مقایسه خود با برترین ها است.

بعضی افراد، گوگل را به دلیل سادگی و همچنین از روی عادتی که ایجاد شده ترجیح می دهند ؛ بعضی دیگر هم Bing را به دلیل امکانات جدیدی که اضافه کرده و اطلاعات جانبی که در اختیار آنان قرار می دهد و باقی افراد نیز از یاهو استفاده می کنند.

کارمندان مایکروسافت برای درک بهتر این موضوع که کدام موتور جست وجو بهترین نتیجه را می دهد راهی را در پیش گرفته اند که آن سایت کارآمدی است به نام جست وجوی کور ( Blind Search ) .

این سایت همانند یک موتور جست وجو عمل کرده و در نهایت به شما نتایج را در سه ستون متفاوت نمایش می دهد. شما نتایج این سه ستون را با هم مقایسه کرده و نتیجه می گیرید کدام بهترین جواب را برای شما ارائه داده است. شما با انتخاب ستون مورد نظر خواهید دید که نتیجه کدام موتور جست وجو را پسندیده اید و رای شما در این سایت ثبت خواهد شد.

این آزمایشی بسیار کوچکی است برای بدست آوردن آنکه کدام موتور جست وجو بیشتر مورد علاقه کاربران اینترنت است. ولی کاربرانی هستند که زیاد به نتیجه جست وجو خود توجه نمی کنند و تنها امکانات جانبی و گاهی هم عادت کردن به یک موتور جست وجو باعث می شود که آن را انتخاب کنند.

به این سایت مراجعه کنید و مشاهده کنید که بدون دانستن آنکه نتیجه بدست آمده به کدام موتور جست وجو مربوط می شود کدام را انتخاب می کنید. بعد از چند بار آزمایش، انتخاب خود را در اینجا نیز برای استفاده کاربران قرار دهید.

پایگاه فرهنگی هنری ویکی کوکری