مجله اینترنتی روزانه

/

فناوری

/

فایروال ها پاسخگوی تهدیدهای کنونی نیستند

[ یافته‌های, ایسنا, دانشجویان, خبرگزاری, اطلاعات, فن‌آوری, سرویس, نکرده‌اند, تغییری, چندان, یافته‌اند, تحول, امنیتی, دورنمای, برنامه‌ها, حالی, بررسی, اساس, نیستند, كنونی, تهدیدهای, پاسخگوی, فایروال‌ها, ناز, ایران, شرکت, جدید, کاربران,  اساس یك بررسی جدید، در حالی كه برنامه‌ها و دورنمای تهدیدهای امنیتی تحول یافته‌اند، فایروال‌ها طی 15 سال گذشته چندان تغ, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


اساس یک بررسی جدید، در حالی که برنامه ها و دورنمای تهدیدهای امنیتی تحول یافته اند، فایروال ها طی 15 سال گذشته چندان تغییری نکرده اند.

به گزارش سرویس فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس یافته های بررسی Palo Alto Networks، صد در صد سازمان های مورد بررسی این شرکت فایروال داشته و 87 درصد آن ها یک یا دو کمک کننده فایروال مانند پراکسی یا فیلترینگ URL داشتند اما این سازمان ها هنوز قادر نیستند کنترل کاملی برروی جریان اطلاعاتی که از شبکه آن ها عبور می کنند، داشته باشند.

بر اساس دیگر یافته های نگران کننده این بررسی، 57 درصد از برنامه هایی که برای دسترس پذیری ساخته شده اند، مانند شرپوینت مایکروسافت می توانند از ساختار امنیتی عبور کنند؛ پراکسی ها و برنامه های ریموت دسکتاپ که کنترل های امنیتی را دور زده اند نیز به ترتیب در 81 درصد و 95 درصد از سیستم های مورد بررسی یافت شده اند.

همچنین 92 درصد از کاربران اشتراک گذاری فایل نقطه به نقطه و 76 درصد برنامه های اشتراک گذاری فایل مبتنی بر مرورگر دارند. این شرکت که محصولاتش را به شرکت های کوچک و متوسط فراهم می کند معتقد است تکمیل فایروال ها با پراکسی ها، سیستم های جلوگیری از نفوذ، فیلترینگ URL و سایر دستگاه های پیچیده و پرهزینه در برابر تهدیدات کنونی موثر نیست و تصمیم دارد با عرضه نسل جدید فایروال در سنگاپور بازار امنیتی را متحول کند.


پایگاه فرهنگی هنری ویکی کوکری