مجله اینترنتی روزانه

/

سبک زندگی

/

بدون خوردن داروها کمردرد خود را درمان کنید

[ رفتار, مقابل, کمر, درد, از, جلوگیری, نشان, اینجا, فعالیت, شکست, کلید, اخیر, توصیه, استراحت, کمردرد, داروها،کمردرد, خوردن, باسن, سرطان, امریکا, آمریکا, بهتر, دانشگاه, خانه, دکتر, پزشک, درمان, صورت, ورزش, پزشکی, در گذشته درمان کمردرد استراحت کردن بود اما توصیه های پزشکی اخیر می گوید که کلید شکست کمردرد فعالیت کردن است در اینجا به شما نشان می دهیم که چ, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

بدون خوردن داروها،کمردرد خود را درمان کنید!
در گذشته درمان کمردرد استراحت کردن بود . اما توصیه های پزشکی اخیر می گوید که کلید شکست کمردرد فعالیت کردن است . در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه از کمردرد جلوگیری کنید .

از درد کمر جلوگیری کنید
در مقابل کمردرد خود چگونه رفتار کنید :
اصلاً نیازی نیست که برای کمردرد خود فقط روی کاناپه دراز بکشید . اگر این کار را کرده باشید متوجه منظورم می شوید . اگر نه ، پس خودتان را خوشبخت فرض کنید .

آرام فشار دادن استخوانهای کمر ، ماهیچه ها ، تاندونها و رباطها که در جایگاه راحتی قرار نگرفته اند تقریباً کاری ندارد .

دیوید فریزر ، پزشک و استادیار جراحی ارتوپد در دانشگاه پزشکان و جراحان کلمبیای نیویورک می گوید : بسیاری از خانمها را می بینم که در دهه ی 20 یا 30 سالگی خود هستند و به خاطر نداشتن تمرین با انجام ورزش شدید و ناگهانی از کمردرد می نالند .

بدن ما برای کار بیش از حدی که ما به آن می دهیم طراحی نشده . هنگامیکه درد به سراغ شما می آید شاید اولین عکس العمل در مقابل آن استراحت باشد .

دکتر راجر چو ، پزشک و رئیس توسعه توصیه های پزشکی جامعه ی درد آمریکا می گوید : بی حرکت ماندن حتی منجر به صدمه ی بیشتر و خارج شدن از شرایط عادی می شود . فعال بودن کمک می کند تا عضلات و تاندونها شل و قوی بمانند . در واقع تفکر کمر درد آنقدر تغییر کرده که اخیراً جامعه ی درد امریکا و دانشکده پزشکی امریکا توصیه های جدیدی در این مورد داده اند . آخرین توصیه ها در مورد جلوگیری از درد را بخوانید .

استقامت و انعطاف پذیری خود را بیشتر کنید :
درد شما چه سوزش شدید باشد چه ساده وجود آن نشانه ی مسلم این است که باید کاری برای بدن خود بکنید . خصوصاً ، نیاز به استقامت و انعطاف پذیری در عضله ، باسن و رانهای خود دارید .

تاد نسینت ، متخصص بیماریهای مفصل و مؤلف کتاب "حقیقت " که موضوع آن کمردرد است می گوید این ترکیب ، کلید خلاص شدن از درد و جلوگیری از صدمات بیشتر کمر است . اگر درد شما از میزان 0 تا 10 ، عدد 7 یا بیشتر از آن است ، مطمئن ترین و مؤثرترین راه برای از بین بردن این سختی ، درمان فیزیکی است . ( از پزشک خود راهنمایی بخواهید ) اخیراً محققان طی مطالعه ای در این مورد دریافته اند که یک ماه فیزیوتراپی و انجام تمرینات ورزشی در منزل همراه با یک نفر دیگر به طور قابل توجهی تحرک را نسبت به تنها کارکردن در خانه افزایش می دهد .

به محض آمدن از دکتر تشک یوگای خود را دوباره به کار بگیرید . طی یک مطالعه ی 6 ماهه محققین دریافته اند که در طول درمان کمردرد، یوگا و روشهای روان درمانی از کلاسهای ورزشی که بیشتر روی قسمتهای کمر کار می کنند جلو می زند . ( فوق العاده : در طول 6 ماه ، در مقایسه با 50٪ از گروهی که ورزش می کنند و هنوز از درد شاکی هستند، 21٪ از شاگردان یوگا توانسته اند درد را به حد متوسط برسانند ) اما از طریق سی دی های یوگا تمرین نکنید . چون طی این مطالعه حرکاتی برای درمان درد از طریق یوگا در نظر گرفته شده اندو بهتر است از متخصصین امر کمک بگیرید.

اولین دفاع شما در مقابل کمردرد
علائم قرمز را کنار بگذارید . به ندرت کمردرد بر اثر بیماری ای مانند عفونت کلیه یا حتی سرطان به وجود می آید . اگر مشکوکید که درد شما تأثیر جانبی مسائل پزشکی باشد ، اگر تب دارید ، اگر احیاناً تصادفی داشته اید با دکترتان تماس بگیرید .

از روش گرم کردن استفاده کنید
ممکن است یک بسته نخودفرنگی فریز شده تورم یا درد را کم کند اما گرم کردن مطمئن تر است . چه با حمام گرم و چه پد گرم کننده ، ماهیچه های گرفته را شل می کند .(البته بستگی به میزان و شدت و زمان درد نیز دارد در برخی موارد پزشک شما ممکن است کمپرس سرد را توصیه کند.)

از رختخواب بلند شوید
دکتر چو می گوید : ماندن در رختخواب و ضعف همراه با گرفتگی عضله ، ضرر بیشتری نسبت به پیاده روی دارد . هر زمانی که می توانید فعالیت های منظم و کار سبک را دوباره آغاز کنید اما مراقب تمرینات سخت باشید ( یعنی کلاسهای طاقت فرسایی که دائماً در باشگاه به سر می ببرید ) اگر حرکات باعث ایجاد درد در شما می شوند ( بین میزان 0 تا 10 بیش از 5 می باشد ) قبل از اینکه دوباره فعالیت را آغاز کنید ، چند ساعتی یک بالش زیر زانوهای تان قرار دهید و به پشت بخوابید

به این روش پیاده روی کنید
سعی کنید آهسته ، طولانی مدت و روان پیاده روی کنید که عضلاتتان کشیده و مفصلهایتان براحتی حرکت نماید.

ارامش بگیرید
دکتر چو می گوید : زمانیکه درد مانع بهبود سریع شما می شود باعث می شود زودتر سرپا شوید . اولین قوطی ای که باز می کنید استامینوفن است . ( که عوارض جانبی ندارد ) اگر مشکل گوارشی ندارید و فکر می کنید درد شما عضلانی است می توانید ضد التهاب قوی ای مانند ایبوپروفن را امتحان کنید .و در صورت ادامه درد به پزشک خود مراجعه کنید.

صبر داشته باشید
دکتر چو می گوید : اغلب افراد در 7 روز اول بهبود قابل ملاحظه ای می یابند . ( در طول 6 هفته کمردرد در 90 درصد افراد از بین می رود ) اگر ظرف چند هفته بهتر نشدید و این درمانها جواب نداد ، نزدیک متخصص کمر مانند طب فیزیکی یا ارتوپدی بروید که بتواند اگر کمردرد معمولی و نه چندان مهمی داشته باشید و یا حتی پیچیده تر از آن را تشخیص بدهد و درمان مورد نیاز را به شما توصیه نماید..