مجله اینترنتی روزانه

/

سبک زندگی

/

چرا نباید به نوزاد آب قند دهیم

[ نسبت, بهتری, می‌خورند, مادر, شیر, نوزادانی, بگیرد, گرسنه, گریه, موقتاً, اگرچه, نقشی, وزن, افزایش, ندهیدچرا آب, درد, دل, کودکتان, توصیه, محققان, دهیم, قند, نباید, نوزاد, شیشه, محققان توصیه می کنند حتی اگر کودکتان دل درد داشت نیز به او آب قند ندهید،چرا آب قند در افزایش وزن نوزاد نقشی ندارد؛ اگرچه ممكن است موقتاً جلوی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

چرا نباید به نوزاد آب قند دهیم؟
محققان توصیه می کنند حتی اگر کودکتان دل درد داشت نیز به او آب قند ندهید،چرا؟

آب قند در افزایش وزن نوزاد نقشی ندارد؛ اگرچه ممکن است موقتاً جلوی گریه نوزاد گرسنه را بگیرد. نوزادانی که فقط شیر مادر می خورند افزایش وزن بهتری نسبت به نوزادانی که همراه شیرمادر آب قند هم می خورند، دارند.

اگر به مدت طولانی به نوزاد خود آب قند بدهید چهره نوزاد شما به ظاهر، اصطلاحاً «تپل» می شود. اما این گونه های پف آلود نه تنها دلیل سلامت نوزاد نیست بلکه نشان از سوءتغذیه او دارد و همچنین این نوزادان معمولاً در قسمت سرین و پاها دچار سوختگی می شوند.

آب قند به دلیل شیرینی جلوی اشتهای نوزاد را می گیرد و ممکن است نوزاد شیرینی آب قند را به شیرینی شیر مادر ترجیح داده و از خوردن شیرمادر امتناع کند.

علاوه بر این چون آب قند معمولاً با شیشه و پستانک به نوزاد داده می شود، ممکن است نوزاد راحت طلب سرپستانک را به زحمت مکیدن سینه مادر ترجیح دهد. نیز برخلاف تصور برخی، آب قند هم باعث افزایش زردی نوزاد زرد و هم باعث افزایش نفخ و دل درد او خواهد شد.