مجله اینترنتی روزانه

/

تاریخ و آثار تاریخی

/

کشف یک کشتی 2 هزار ساله در ایتالیا

[ شد به, شناسایی, می‌کرد, متصل, رم, شهر, اصلی, فرودگاه, اوستیا, شهرک, قدیمی, پلی, مرمتی, فعالیت‌های, همزمان, زمین, سطح, فوتی, ۱۳, عمق, فوت, ۳۶, ایتالیا, ساله, هزار, کشتی, کشف, ناز, ایران, به گزارش ویکی کوکری، این کشتی که در حدود ۳۶ فوت طول دارد و در عمق ۱۳ فوتی از سطح زمین کشف شده، همزمان با فعالیت‌های مرمتی پلی قدیمی که شهرک, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

کشف یک کشتی 2 هزار ساله در ایتالیا
به گزارش ویکی کوکری، این کشتی که در حدود 36 فوت طول دارد و در عمق 13 فوتی از سطح زمین کشف شده، همزمان با فعالیت های مرمتی پلی قدیمی که شهرک «اوستیا» را به فرودگاه اصلی شهر رم متصل می کرد شناسایی شد.

به عقیده باستان شناسان اگرچه قسمت انتهایی و بخش هایی از عرشه کشتی ناپدید مانده اما می توان از روی شکل ظاهری آن قدمت این کشتی را به نخستین دوره امپراتوری رم نسبت داد.

بررسی ها نشان داد به رغم پوشیده شدن بدنه کشتی از یک لایه ضخیم گل و لای، چوب آن همچنان سالم مانده و از سوی دیگر محققان معتقدند، ساحل دریا در زمان فعالیت این کشتی در آب های مدیترانه دو تا 2.5 مایل به سمت خشکی امروزی وسعت داشته است.

علاوه بر آن، حجم و اندازه کشتی نشان می دهد که این کشتی در منطقه ای دورافتاده قرار نداشته و به احتمال بسیار زیاد کشتی های دیگری نیز در این محل قرار داشته و جایگاهی از پهلو گرفتن ناوگان دریایی امپراتوری روم را تشکیل می دادند.

شهر اوتسیا در یک مایلی شهر پورتوس که شهری بندری بوده و در سال 42 میلادی بنا و تا قرن دوم میلادی محل سکونت بیش از یک میلیون نفر بوده، قرار دارد.

باستان شناسان اما همچنان امیدوارند علاوه بر دو بندر کشف شده، این کشتی آن ها را به سمت بندر دیگری در این منطقه هدایت کند.