مجله اینترنتی روزانه

/

مطالب خنده دار و طنز

/

رتبه اینترنت ایران در میان کشورهای دیگر

[ شهر, ایجاد, زیرساخت‌های, این‌که, بیان, استاد, شد یک, خواهیم, روبه‌رو, چالش‌های, صحیح, سازی, فرهنگ, می‌پوشاند, مردم, اطلاعات, فن‌آوری, آینده, سال‌های, می‌کنیم, جهانی, کشورهای, اینترنت, رتبه, ایران, دنیا, جهان, زندگی, دانشگاه, دکتر, ما در جهانی زندگی می‌كنیم كه طی سال‌های آینده فن‌آوری اطلاعات تمام زندگی مردم را می‌پوشاند و اگر فرهنگ سازی صحیح نباشد با چال, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

رتبه اینترنت ایران در میان کشورهای دیگر
ما در جهانی زندگی می کنیم که طی سال های آینده فن آوری اطلاعات تمام زندگی مردم را می پوشاند و اگر فرهنگ سازی صحیح نباشد با چالش های جدی روبه رو خواهیم شد..

یک استاد دانشگاه با بیان این که زیرساخت های ایجاد شهر الکترونیک در ایران فراهم نیست، گفت: باید مخابرات و دولت که شعار خود را دولت الکترونیکی قرار داده، دست به دست هم دهند و این زیرساخت را ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر علی اکبر جلالی با بیان این که ارزش افزوده فن آوری اطلاعات بسیار بالاست، اظهار کرد: فن آوری اطلاعات ارزش افزوده محسوس و نامحسوس دارد که مهمترین بخش ارزش افزوده محسوس، ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف فن آوری اطلاعات است.

وی افزود: ما در جهانی زندگی می کنیم که طی سال های آینده فن آوری اطلاعات تمام زندگی مردم را می پوشاند و اگر فرهنگ سازی صحیح نباشد با چالش های جدی روبه رو خواهیم شد.

این استاد فن آوری اطلاعات، رسانه ها را در فرهنگ سازی این حوزه بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: همانگونه که ارتباطات و فن آوری در حوزه ارتباطات نقش بسیار مهمی داشته، رسانه ها نیز نقش موثری در فرهنگ سازی فن آوری اطلاعات خواهند داشت.

وی ادامه داد: ما تنها در کشور برای موارد خاص از فن آوری اطلاعات استفاده کرده ایم و بعضا هنوز نمی دانیم فن آوری اطلاعات می تواند در حوزه های اقتصاد، اجتماع و فرهنگ چه اندازه تاثیرگذار باشد.

جلالی با بیان اینکه در حال حاضر ایجاد شهرهای الکترونیک یکی از مهم ترین برنامه ها در حوزه فن آوری اطلاعات است تصریح کرد: شهر الکترونیک اصفهان با آدرس http://isfahanecity.ir ایجاد شده و به زودی سایت همه شهرهای ایران در این حوزه فعال خواهد شد.

وی تصریح کرد: هر شهر الکترونیک پنج مرحله پیدایش، ارتقاء، فرصت تعامل، مرحله تراکنش و یکپارچه سازی دارد که شهرهای مجازی ایجاد شده فعلا در مرحله پیدایش قرار دارند.

او افزود: البته هیچ کجای دنیا هنوز به مرحله یکپارچه سازی نرسیده اند و امید است با همراهی مسوولان استانی و کشوری ایران به عنوان اولین کشور به جایگاه مطلوب برسد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تاکید ویژه بر دولت الکترونیک و شهروند الکترونیک، چه میزان زیر ساخت های کشور فراهم است، گفت: ما در حوزه اینترنت با مشکل بسیار جدی روبه رو هستیم به طوری که میان کشورهای جهان در رتبه 144 قرار گرفته ایم.

جلالی با اشاره به اینکه زیرساخت های شبکه های داخلی کشور نیز هنوز مطلوب نیست، افزود: برای ایجاد شهر الکترونیک شبکه داخلی کشور نیز کفایت می کند اما متاسفانه زیرساخت های فعلی برای ایجاد شهر و شهروند الکترونیک اصلا قابل قبول نیست.