مجله اینترنتی روزانه

/

تاریخ و آثار تاریخی

/

لباس دختران مبارز کرد به دنیای مد وارد شد عکس

[ یک کمپانی مشهور مد و لباس در جدیدترین طراحی خود، لباس زنانه‌ای را طراحی کرده که بی شباهت به لباس‌ چریک‌های زن کُرد در جنگ با داعش نیست این لباس, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

لباس دختران مبارز کرد به دنیای مد وارد شد (عکس)

یک کمپانی مشهور مد و لباس در جدیدترین طراحی خود، لباس زنانه ای را طراحی کرده که بی شباهت به لباس چریک های زن کُرد در جنگ با داعش نیست. این لباس خاکی رنگ دو جیب بزرگ، همانند لباسی که زنان جنجگوی کرد می پوشند، دارد. کمربند پهن قهوه ایِ این لباس نیز آن را به لباس چریک های زن شبیه تر کرده است. این طرح نظامی با چکمه مشکی ست شده است. یک سوم جنگجویان کرد در مقابله به تروریست های داعش را زنان تشکیل می دهند.

 

لباس دختران مبارز کرد به دنیای مد وارد شد (عکس)

 

دیلی میل نوشت: این اقدام H & M واکنش های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است. عده ای در واکنش به جدیدترین طراحی این برند، آنان را محکوم به سوءاستفاده از زنان مبارز کُرد کرده اند. یکی از کاربران با محکوم کردن این اقدام نوشته است: “در حالی که زنان شجاع کُرد در حال نبرد نا برابر مقابل تروریست های داعش هستند، بنگاه های سرمایه داری، به جای همراهی با آنان، تنها می تواند از روی مدل پوشش آنان، مدی جدید را روانه بازار کنند. و این تاسف آور است.”

 

اما این طرح موافقانی را هم داشته است. برخی دیگر نیز اقدام H & M را در راستای معرفی این جنگجویان شجاع و به رسمیت شناختن آنها، دانسته اند. در این بین اما “H & M” این اتفاق را تصادفی دانسته است. مسئولان این برند در توضیح طراحی محصول جدید خود گفتنه اند که به دلیل تقاضای بازار این مدل جدید را طراحی کرده اند، و هیچ الهامی از لباس زنان جنگجوی کُرد، نگرفته اند.

 

لباس دختران مبارز کرد به دنیای مد وارد شد (عکس)

 

لباس دختران مبارز کرد به دنیای مد وارد شد (عکس)