مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

یاریس بخرم یا آوانته

[ تویوتا یاریس هاچ بك را از ابتدای سال جاری در بازار بسیار مشاهده كرده‌اید اما به تازگی مدل سدان این خودرو در دو نوع دستی و اتومات نیز وارد با, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


تویوتا یاریس هاچ بک را از ابتدای سال جاری در بازار بسیار مشاهده کرده اید اما به تازگی مدل سدان این خودرو در دو نوع دستی و اتومات نیز وارد بازار شده که مدل دستی این خودرو از لحاظ قیمتی با خودروی هیوندا آوانته دستی در یک سطح قراردارد به همین دلیل ستون حق انتخاب امروز را به مقایسه این دو خودرو اختصاص داده ایم.

یاریس دارای موتور 1300 سی سی است که به واسطه آن می تواند 84 اسب بخار قدرت تولید کند، اما آوانته به موتور 2000 سی سی مجهز است که توانایی تولید 140 اسب بخار قدرت را دارد. شما با یاریس می توانید تا سقف 170 کیلومتر در ساعت گاز بدهید اما آوانته به شما این فرصت را می دهد که سرعت 206کیلومتر در ساعت را نیز تجربه کنید. از لحاظ شتاب اولیه نیز هیوندایی وضعیت بهتری نسبت به یاریس دارد. به طوری که آوانته تنها 1/9ثانیه طول می کشد تا به شتاب صفر تا صد برسد، اما یاریس برای رسیدن به این شتاب نیازمند 5/11 ثانیه زمان است. از سوی دیگر نگاهی به میزان مصرف سوخت این دو خودرو حکایت از بهینه بودن یاریس دارد، به طوری که این خودرو در هر صدکیلومتر 5/6لیتر بنزین می سوزاند اما آوانته به لحاظ آنکه از موتور پرحجم تر بهره می برد مصرف سوختی معادل 7/10لیتر در هر صد کیلومتر دارد، البته باک آوانته 23 لیتر بیشتر از یاریس گنجایش دارد. اما از لحاظ آپشن های ایمنی این دو خودرو در یک سطح قراردارند به طوری که هر دو خودرو به ایربگ و ABS مجهز هستند که این امر موجب شده آنها از لحاظ ایمنی در سطح قابل قبولی قرار بگیرند.
آوانته دستی که تحت لیسانس شرکت هیوندای کره در کرمان خودرو مونتاژ می شود هم اکنون در نوع دستی با قیمت 25میلیون و 500هزار تومان خرید و فروش می شود، اما یاریس که توسط بخش خصوصی به صورت CBU وارد می شود در نوع دستی قیمتی برابر با 27میلیون و 700 تا 28میلیون و 850هزار تومان را به خود اختصاص داده است.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری