مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

هیوندا کوپه یا سوناتا

[ طی یكسال گذشته شركت هیوندایی بیشترین حجم واردات خودرو به كشور را به خود اختصاص داده است این شركت طی این مدت به منظور حفظ بازار و جذب متقاضی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


طی یکسال گذشته شرکت هیوندایی بیشترین حجم واردات خودرو به کشور را به خود اختصاص داده است

. این شرکت طی این مدت به منظور حفظ بازار و جذب متقاضیان بیشتر در کشور واردات انواع خودرو را در دستور کار خود قرارداد به طوری که علاوه بر واردات خودروهای سدان و شاسی بلند اولین خودرو کوپه را نیز وارد بازار کشور کرد.
هیوندا کوپه که در اروپا و آمریکا به نام تیبورن شهرت دارد هم اکنون با استقبال نسبتا خوبی از سوی متقاضیان مواجه است. امروز در ستون حق انتخاب دو خودرو و هیوندا سوناتا دنده اتومات و کوپه از خودروهای وارداتی هیوندا را هر چند با فاصله قیمتی 13میلیونی با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب را به شما واگذار می کنیم. هیوندا کوپه دارای موتوری 2700سی سی است که توانایی تولید 164 اسب بخار قدرت را دارد، اما سوناتا از موتور 2400 سی سی بهره می برد و با وجود آنکه حجم موتور آن نسبت به کوپه کمتر است این خودرو با این موتور می تواند 174 اسب بخار قدرت تولید کند. از سوی دیگر شما می توانید با این دو خودرو حداکثر سرعت 220کیلومتر در ساعت را تجربه کنید. همچنین نگاهی به میزان مصرف این دو خودرو حکایت از بهینه بودن سوناتا دارد به طوری که این خودرو در هر صد کیلومتر 1/8 لیتر بنزین می سوزاند اما کوپه برای طی کردن این مصافت نیازمند 3/10 لیتر بنزین است که با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و حذف سوخت یارانه ای خودروهای با حجم بیش از 2000 سی سی، سوناتا می تواند گزینه مناسب تری برای متقاضیان باشد.
از لحاظ تجهیزات ایمنی نیز هیوندا کوپه دارای چهار کیسه هوا (ایربگ) است در حالی که سوناتا مجهز به شش کیسه هوا می باشد که این امر موجب می شود سوناتا از لحاظ ایمنی شرایط بهتری داشته باشد همچنین هر دو خودرو به ترمز ABS مجهز هستند، اما سوناتا علاوه بر ترمز ABS از سیستم ترمز دیسکی جهت چرخ های عقب نیز برخوردار است. این خودروها علاوه بر تجهیزات ایمنی به آپشن های دیگری همچون سان روف مجهز هستند با این تفاوت که سوناتا از سان روف دو حالته بهره می برد. هم اکنون هیونداسوناتا دنده اتوماتیک با قیمت 49میلیون و هیوندا کوپه نیز با قیمت 36میلیون تومان در بازار عرضه می شوند.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری