مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

اسپورتیج را می شناسید

[ شاید هنوز به اندازه گراندویتارا و هیوندایی توسان در خیابان‌های شهر دیده نشده، ولی به هر حال به عنوان شاسی بلندی كه تقریبا به تازگی به جمع شا, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


شاید هنوز به اندازه گراندویتارا و هیوندایی توسان در خیابان های شهر دیده نشده، ولی به هر حال به عنوان شاسی بلندی که تقریبا به تازگی به جمع شاسی بلندهای وارداتی پیوسته، قابل توجه است.

اسپورتیج که از محصولات جدید شرکت کیاموتورز کره به حساب می آید از موتوری 2700 سی سی بهره می برد و به واسطه آن توانایی تولید 173اسب بخار قدرت را دارد. این خودرو در عرض 5/10ثانیه به شتاب صدکیلومتر می رسد که با توجه به وزنش شتابی مناسب دارد. با شاسی بلند کیا می توان 179کیلومتر در ساعت گاز داد و چندان هم نگران سرعت نبود چرا که اسپورتیج از سیستم های ایمنی ترمز نظیر ABS و ESP بهره می برد و به لحاظ ایمنی بالا نیز موفق به کسب پنج ستاره از NHTSA آمریکا شده است.
این شاسی بلند البته مصرف سوخت بالایی دارد به نحوی که طی هر صدکیلومتر سیکل ترکیبی 2/10لیتر بنزین می سوزاند این در شرایطی است که مصرف سوختش در صدکیلومتر سیکل برون شهری کمتر از 2/10لیتر بوده اما در شهر بیش از این میزان، بنزین می بلعد.
اسپورتیج به لحاظ نوع طراحی داخلی و فضای حجیمی که دارد خودرویی خانوادگی است و برای مسافرت مناسب به نظر می رسد. این محصول شباهتی محسوس با سانتافه هیوندایی دارد اما باید با شاسی بلندهای دیگری مانند هیوندای توسان و سوزوکی گراند ویتارا به عنوان رقبایی جدی رقابت کند.
اسپورتیج هم اکنون به صورت خودرویی کامل (CBU) وارد کشور شده و با توجه به تعرفه 90درصدی واردات، با قیمت 38میلیون و 700هزار تومان در بازار به فروش می رسد.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری