مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

کدام را بخرم سوناتا یا کرولا

[ اگر شما به دنبال خودرویی لوكس هستید دو خودروی كرولا 2008 و سوناتا می‌توانند برای شما گزینه‌های مناسبی باشند این دو خودرو كه به صورت CB, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


اگر شما به دنبال خودرویی لوکس هستید دو خودروی کرولا 2008 و سوناتا می توانند برای شما گزینه های مناسبی باشند. این دو خودرو که به صورت CBU وارد کشور می شوند هرچند از لحاظ قیمتی در یک محدوده قرار دارند اما از لحاظ فنی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند …

به طوری که سوناتا از موتور 24000 سی سی که توان تولید 174 اسب بخار قدرت را دارد بهره می برد در حالی که کرولا دارای موتور 1800 سی سی است که این موتور قدرتی برابر 132 اسب بخار را می تواند تولید کند.
اما از لحاظ میزان مصرف سوخت کرولا در وضعیت مناسب تری نسبت به سوناتا قرار دارد به طوری که این خودرو در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی 4/7 لیتر بنزین مصرف می کند اما سوناتا به 8/11 لیتر بنزین برای طی کردن این مسافت نیاز دارد. همچنین برای رسیدن به شتاب صفر تا 100 سوناتا حدود 9/8 ثانیه وقت صرف می کند و کرولا نیز برای رسیدن به این شتاب تنها به یک ثانیه بیشتر از سوناتا زمان نیاز دارد. اما در خصوص تجهیزات ایمنی هر دو خودرو به دلیل داشتن کیسه هوا (ایربگ) و ترمز ABS در یک سطح قرار دارند و می توان این دو خودرو را در رده خودروهای ایمن در کشور قرار داد.
در حال حاضر کرولا بسته به بهره گیری از آپشن های مختلف با قیمتی در حدود 39 تا 41میلیون تومان خرید و فروش می شود و سوناتا نیز با قیمت 41میلیون و 900هزار تومان در بازار معامله می شود.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری