مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

ریابکوف آمریکا اعلام کرده تصمیمش برای خروج از معاهده ANF نهایی است

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت: آمریکا از طریق مجاری دیپلماتیک نهایی بودن تصمیمش را در خصوص ترک معاهده کنترل تسلیحات موسوم به معاهده سلاح های هسته ای میان برد به روسیه ابلاغ کرده و گفته که مسکو نباید این تصمیم را یک دعوت نامه برای گفت وگو در نظر بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری درباره موشک مدل 9M729 گفت: آمریکا تقریبا بلافاصله بعد از اعلام تصمیمش از طرق مجاری دو جانبه به ما تایید کرد که نیتش خارج شدن از معاهده ANF بوده و تاکید کرد اعلام این تصمیم نباید دعوت نامه برای گفت وگو تلقی شده و علت اتخاذ این تصمیم ترکیبی از شرایط بوده و نهایی بودن آن مسلم است.

سرگئی ریابکوف اظهار کرد: روسیه این معاهده را نقض کرده و معتقد است ادعاهای آمریکا در خصوص اینکه روسیه معاهده را نقض کرده بی پایه واساس است.

این دیپلمات ارشد روسیه تاکید کرد: ما به نوبه خود معتقدیم که از آنجا که هیچ گونه نقضی از جانب ما نسبت به معاهده ANF صورت نگرفته استدلال آمریکا برای تعلیق این معاهده بی پایه و اساس است و تصمیم آمریکا نیز در قبال این معاهده از نقطه نظر قانونی پوچ محسوب می شود.

وی افزود: روسیه آماده است تا کاملا نسبت به مساله معاهده ANF شفاف باشد و از طرف آمریکایی می خواهد تا به همین شکل عمل کند.

ریابکوف عنوان کرد که معاهده ANF باید حفظ شود و اکنون تصمیم به عهده آمریکاست تا در خصوص سرنوشت این معاهده دست به انتخاب بزند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است و ما خوشحال خواهیم شد که آنها خاک این کشور را ترک کنند.