مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

موگرینی در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

[ سیاست خارجی ایران, جدیدترین اخبار, اخرین اخبار, اخبار سیاسی روز, اخبار روز سیاسی, سایت اخبار, اخبار جدید, آخرین اخبار, اخبار روز, سیاست خارجی, اخبار ایران, اخبار سیاسی, اخبار, اخبار سیاست خارجی ایران, سایت اخبار جهان, اخبار جدید اخبار ایران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,موگرینی >مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تایید کرد که به دلیل حضور در نشست اتحادیه آفریقا، در کنفرانس ضدایرانی ورشو شرکت نمی کند.

به گزارش فارس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه تایید کرد که در نشست موسوم به «آینده خاورمیانه» که قرار است در لهستان برگزار شود، شرکت نمی کند.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا دو هفته پیش اعلام کرد قرار است روزهای 23 و 24 بهمن شهر «ورشو» لهستان میزبان نشستی باشد که تمرکز اصلی آن مقابله با فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران است.

هرچند آمریکا اعلام کرده وزرای خارجه ده ها کشور در این نشست حضور می کنند، اما در روزهای گذشته گزارش هایی از انصراف کشورها از حضور در این نشست یا حضور آن ها در سطح پایین تر از وزیر خارجه منتشر شده است.

موگرینی که در عمل وزیر خارجه اتحادیه اروپا به شمار می آید، امروز پیش از آغاز نشست وزرای خارجه این اتحادیه در بروکسل، در مورد اینکه آیا در این نشست شرکت می کند یا نه، گفت: «فکر می کنم که آن روزها در نشست اتحادیه آفریقا که قرار است در آدیس آبابا برگزار شود و از مدت ها پیش برنامه ریزی شده، حضور داشته باشم.»

وی افزود: «همچنین باید سفرهایی در شاخ آفریقا داشته باشم، بنابراین فکر نمی کنم که آن روزها در بروکسل یا اروپا حضور داشته باشم.»

پیش از این هم نشریه «فایننشال تایمز» گزارش داده بود که فرانسه هم احتمالا در سطحی پایین تر از وزیر خارجه در نشست ورشو شرکت می کند. آلمان و انگلیس هم برای حضور در این نشست، تصمیم نگرفته اند.