مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

افشای سندی درباره هماهنگی مصر با تیم ترور خاشقجی

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار بین الملل,عبدالفتاح سیسی و محمد بن سلمان

یک مخالف عربستانی سند محرمانه ای از دفتر پادشاهی این کشور را منتشر کرد که از نقش مصر در هماهنگی با تیم عربستانی مسئول ترور جمال خاشقجی پرده برمی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه "الخلیج اونلاین"، براساس این سند که "بسیار محرمانه" است و محمد المسعری، مخالف عربستانی آن را منتشر کرده، پیامی از دفتر پادشاهی عربستان برای عباس ابراهیم، رئیس سازمان اطلاعات مصر و مدیر دفتر عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر فرستاده شده و ریاض در این پیام به پیشنهاد دولت مصر برای همکاری امنیتی و اطلاعاتی جهت اجرای عملیات ترور جمال خاشقجی پاسخ داده است.

براساس این سند سه تن از اعضای تیم ترور خاشقجی به قاهره می روند. این سه تن ماهر المطرب، صلاح الطبیقی و منصور اباحسین هستند. آن ها ساعت 10 صبح روز جمعه 28 سپتامبر با هواپیمای نیروی هوایی سلطنتی عربستان ریاض را به مقصد قاهره ترک می کنند.

در پایان تلگراف فاش شده، از رئیس سازمان اطلاعات مصر به خاطر هماهنگی درباره عملیات خاشقجی تشکر شده است.

روزنامه ینی شفق ترکیه پیشتر به نقل از منابعی گفته بود که تیم ترور خاشقجی بعد از ارتکاب این جنایت با دو هواپیما استانبول را ترک کردند که یکی از این هواپیماها قبل از اینکه به ریاض برود ابتدا به مصر رفت. هواپیمای دیگر نیز اول به دبی و بعد به ریاض پرواز کرد.

خاشقجی دوم اکتبر به دست تیم عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد.