مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

زانتیا یا مزدا 3 تیپ دو

[ ایرانی‌ها با شنیدن نام سیتروئن، بی‌درنگ به یاد ژیان مهمان سال‌های دور خیابان‌های كشور می‌افتند و با مزدا نیز تصور وانتz, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


ایرانی ها با شنیدن نام سیتروئن، بی درنگ به یاد ژیان مهمان سال های دور خیابان های کشور می افتند و با مزدا نیز تصور وانت مزدای آبی رنگ در ذهن شان تداعی می شود.

این در حالی است که هم اکنون زانتیا دیگر نماینده پژو سیتروئن در خیابان ها جولان می دهد و مزدا 3، خودروی لوکس گروه بهمن، وانت مزدای آبی رنگ زامیاد را از ذهن ها پاک کرده است. امروز قصد بر آن داریم که دو خودروی زانتیا و مزدا 3 تیپ 2 تولیدی گروه بهمن را با یکدیگر مقایسه کنیم. این دو خودرو تقریبا در یک رنج قیمتی قرار دارند یعنی زانتیا هم اکنون قیمتی برابر با 30میلیون و 400هزار تومان دارد و مزدای 3 تیپ 2 نیز با قیمت 31میلیون و 500هزار تومان به فروش می رسد. مزدا 3 در سه تیپ مختلف قابل عرضه است که تیپ 2 آن از لحاظ قیمتی با زانتیا تقریبا برابری می کند. اما زانتیا خودروی تولیدی سایپا که این روزها صحبت از پایان سرخوشی آن است موتوری 2000سی سی داشته که توان تولید 137 اسب بخار را دارد این در حالی است که حجم موتور مزدا 3 نیز 2000سی سی بوده و 147اسب بخار قدرت تولید می کند.
شما با مزدا 3 در 9 ثانیه می توانید به شتاب صفر تا صد دست یابید این در حالی است که شتاب صفر تا صد زانتیا 12 ثانیه می باشد. حداکثر سرعت مزدا 3 به میزان 209 کیلومتر برآورد شده اما در زانتیا 220 است. اما میزان مصرف سوخت این دو خودرو با یکدیگر متفاوت است به طوری که مزدا 3 در هر 100کیلومتر 4/8لیتر بنزین مصرف می کند این در حالی است که زانتیا در سیکل ترکیبی 9لیتر بنزین می سوزاند. اما از لحاظ امکانات ایمنی و مشخصات نیز جالب است که بدانید مزدا 3 از کیسه هوا، ترمز ضدقفل ABS و EBD بهره می برد و زانتیا نیز ABS و ایربگ دارد.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری