مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

جایزه افتخاری سزار به رابرت ردفورد اهدا می شود

[ بازیگران زن, بازیگران ایرانی, فرهنگ و هنر, صدا و سیما, اخبار بازیگران, اخبار هنرمندان, مهناز افشار, باریگران هالیوود, جنیفر لوپز, گوگوش, فیلم, سریال, بازیگران, خبرهای جدید از بازیگران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار فرهنگی,رابرت ردفورد

رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان نامدار آمریکایی با دریافت جایزه افتخاری سزار تجلیل می شود.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جایزه سزار که برابر اسکار برای فرانسوی هاست، تقدیر ویژه خود را امسال در چهل و چهارمین دوره برگزاری مراسم این جایزه، از رابرت ردفورد به جای می آورد.

این مراسم 22 فوریه در پاریس برگزار می شود.

آلن ترزیان رییس آکادمی سزار فرانسه در این زمینه گفت: یک بازیگر نمادین، یک کارگردان ویژه، یک تهیه کننده مشتاق، بنیان گذار و رییس جشنواره ساندنس به عنوان مهم ترین فستیوال برای فیلم های مستقل در سراسر جهان؛ این رابرت ردفورد است که نشان خود را از طریق همه این کارها بر دنیای سینمای جهان زده است.

ترزیان همچنین در بیانیه ای که صادر کرده از ردفورد به عنوان یک بازیگر، فیلسماز و یک چهره انسان دوست یاد کرده است.

ردفورد که حرفه بازیگری را در برادوی با بازی در نمایش «تال استوری» در سال 1959 شروع کرد، پیش از این جایزه یک عمر دستاورد آکادمی را دریافت کرده است.

وی سال پیش اعلام کرد فیلم «پیرمرد و اسلحه» به کارگردانی دیوید لاوری آخرین تجربه بازیگری وی خواهد بود، اما مدتی بعد گفت شاید برای اعلام چنین حرفی کمی زود باشد.

پیش از این چهره هایی چون پنه لوپه کروز، جورج کلونی، مایکل داگلاس، مریل استریپ و شان پن با دریافت سزار افتخاری تجلیل شده اند.