مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

پومپئو در مصر آمریکا به عنوان شریک قدرتمندی در خاورمیانه باقی می ماند

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار بین الملل,پومپئو

وزرای خارجه آمریکا و مصر امروز (پنجشنبه) با یکدیگر دیدار و در مورد گسترش همکاری های دوجانبه و مبارزه با تروریسم گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سامح شکری، همتای مصری وی ظهر امروز (پنجشنبه) کنفرانس خبری مشترکی را برگزار کردند و طی آن به مسائل مهم دو جانبه و منطقه ای و بین المللی پرداختند.

پامپئو در این نشست خبری بر حمایت کشورش از مصر در مبارزه با تروریسم تاکید کرد. وی گفت: آمریکا به عنوان شریک قدرتمندی در خاورمیانه باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: قدرت داعش تا حد زیادی کاهش یافته اما هنوز تشکیلاتی مانند داعش در بسیاری از کشورها وجود دارند و ما به نابودی آنها پایبند هستیم.

وی بر تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سوریه تاکید کرد و گفت: خروج ما از سوریه تاثیری بر تلاش هایمان برای نابودی داعش نخواهد داشت.

پامپئو گفت: هیچ مانعی در مسیر عقب نشینی ما از سوریه وجود ندارد و ما به تضمین حمایت از کردها متعهد هستیم. وی افزود: ما قصد داریم تصمیم خود مبنی بر خروج از سوریه را به شکل تدریجی، منظم و با همکاری و هماهنگی بغداد اجرایی کنیم.

پامپئو همچنین بر اهمیت همکاری استراتژیک واشنگتن با همپیمانان خود تاکید کرد.

بنابر گزارش شبکه اسکای نیوز، شکری نیز به نوبه خود بر اهمیت روابط دوجانبه میان دوکشور ، جنگ علیه تشکیلات تروریستی و به خصوص داعش و اهمیت تلاش برای نزدیک کردن فلسطینی ها و اسرائیل تاکید کرد.

مصر سومین مقصد وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر خود به کشورهای منطقه است که روز سه شنبه با اردن آغاز شد و پس از آن به عراق رفت.

طرفین در این مذاکرات در مورد تحولات مساله فلسطین، اوضاع سوریه، یمن و لیبی گفتگو کردند.