مجله اینترنتی روزانه

/

ورزش و تندرستی

/

توصیه های ورزشی برای بیماران سرطانی

[ ورزش و مبارزه با سرطان, درمان بیماریها با ورزش, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

ورزش و مبارزه با سرطان

بیماران مبتلا به سرطان از انجام تمرینات پرفشار و خسته کننده پرهیز کنند

یک متخصص پزشکی ورزشی می گوید: بیماران مبتلا به سرطان از انجام تمرینات پرفشار و خسته کننده پرهیز کنند و تنها برنامه پیاده روی و تمرینات کششی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: بیماران مبتلا به سرطان پیش از شروع برنامه ورزشی بهتر است با پزشک مربوطه خود صحبت کنند تا با توجه به سن، میزان تجربه ورزشی، نوع سرطان، مرحله و نوع درمان و دیگر شرایط پزشکی برنامه ورزشی خود را انجام دهند.

وی گفت: برنامه تمرینی باید با شدت کم، افزایش تدریجی، بدون ایجاد خستگی و با توجه به نوع داروهای مصرفی و عوارض احتمالی آنها برنامه ریزی شود که البته توصیه می شود شروع فعالیت ورزشی در افراد مبتلا به سرطان با 10 دقیقه ورزش هوازی انجام شود.

این متخصص پزشکی ورزشی خاطرنشان کرد: اگر هنگام انجام ورزش این گونه افراد حالت تهوع و یا استفراغ داشتند باید بلافاصله فعالیت ورزشی را قطع کنند. ضمن این که از پله ها و استپ برای ورزش استفاده نکنند، زیرا احتمال به خطر افتادن و بروز خونریزی مغزی زیاد است.

وی در پایان با بیان این که گرم کردن به مدت 5 دقیقه قبل از تمرین به صورت ورزش آرام و مرحله سردکردن به مدت 5 دقیقه بعد از تمرین فراموش نشود، افزود: برای افراد مبتلا به سرطان ورزش فقط به صورت تمرینات هوازی ملایم شامل پیاده روی، دوچرخه ثابت و تمرین های کششی مفاصل توصیه می شود و از انجام تمرینات سنگین و پرفشار پرهیز کنند.

منبع: isna.ir