مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

حمایت آمریکا از تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران

[ سیاست خارجی ایران, جدیدترین اخبار, اخرین اخبار, اخبار سیاسی روز, اخبار روز سیاسی, سایت اخبار, اخبار جدید, آخرین اخبار, اخبار روز, سیاست خارجی, اخبار ایران, اخبار سیاسی, اخبار, اخبار سیاست خارجی ایران, سایت اخبار جهان, اخبار جدید اخبار ایران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پومپئ

وزیر امور خارجه آمریکا طی پیامی در توئیتر حمایت خود از تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران را اعلام کرد.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه طی پیامی در صفحه شخصی توئیتر خود، از تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران حمایت کرد.

پامپئو با مطرح کردن ادعاها و اتهامات بی پایه و اساس علیه ایران، نوشت: «اتحادیه اروپا برای نخستین بار از زمان توافق هسته ای تحریم هایی را علیه ایران اعلام و هلند نیز افشا کرد که ایران قتل دو شهروند هلندی در سال های 2015 و 2017 را هدایت می کرده است. این موضوع در پی خنثی سازی دو حمله تروریستی ایران در فرانسه و دانمارک در سال 2018 صورت می گیرد.»

اتحادیه اروپا که مدعی تلاش برای حفظ برجام است از روز سه شنبه 18 دی 97 اولین دور تحریم ها علیه ایران را بعد از اجرایی شدن این توافق در سال 2014 اعمال کرد. این تحریم ها بر پایه ادعاهایی اعمال شد که دانمارک علیه ایران مطرح کرده است.

پلیس دانمارک آبان ماه سال جاری بدون ارائه هیچ مستنداتی عوامل منتسب به ایران را به حمله به یک فرد در خاک این کشور متهم کرد. ایران قویاً این ادعا را تکذیب کرده است.

پامپئو در ادامه توئیت خود مدعی شد که ایران و حزب الله از سال 1979 به عملیات تروریستی در اروپا می پرداخته و کشورهای این قاره نیز با گامی که روز سه شنبه برداشت پیام آشکاری را به ایران ارسال کرد که تروریسم را تحمل نخواهد کرد.

پامپئو در ادامه اعلام کرد که آمریکا قویا از تحریم های جدید حمایت کرده و در مقابله با این تهدید مشترک در کنار متحدان اروپایی می ایستد.