مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

جمهوری خواهان به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه سوریه

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار بین الملل,مجلس سنای آمریکا

جمهوری خواهان سنا طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن تحریم های جدیدی علیه سوریه اعمال خواهد شد و همکاری های امنیتی آمریکا با رژیم صهیونیستی و اردن تقویت خواهد یافت.

به گزارش فارس، روز پنجشنبه و در نخستین روز آغاز به کار یکصد و شانزدهمین کنگره آمریکا، سناتورهای جمهوری خواه طرحی را ارائه کردند تا بر اساس آن تحریم های جدیدی علیه سوریه اعمال و همکاری امنیتی با اسرائیل و اردن تقویت شود.

به گزارش وبگاه JNS، «مارکو روبیو» سناتور ایالت فلوریدا، «جیم ریچ» سناتور ایالت آیداهو، «کوری گاردنر» سناتور ایالت کلورادو و «میچ مک کونل» سناتور ایالت کنتاکی بر ارتقای قانون تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه تاکید کردند. بر اساس این قانون، کمک های امنیتی و دفاعی آمریکا در غرب آسیا افزایش یافته و روابط استراتژیک آمریکا و رژیم صهیونیستی بر اساس کمک 3.8 میلیارد دلاری طی 10 سال نیز تقویت می یابد و تحریم های جدیدی علیه دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و متحدانش اعمال خواهد شد.

اگر این قانون تصویب شود، به قانون همکاری دفاعی میان آمریکا و اردن که در سال 2015 به امضا رسید این امکان را می دهد تا به پادشاهی اردن کمک کند با بحران آوارگان سوری، مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی پاسخ داده و از مرزها میان عراق و سوریه محافظت کند.

در نهایت این قانون این امکان را ایجاد می کند که دولت آمریکا و ایالت های این کشور با جنبش های ضد اسرائیلی نیز مقابله کنند.

مارکو روبیو درباره این اقدام سناتورهای جمهوری خواه گفته است: «اطمینان از این موضوع که متحدانمان در خاورمیانه نظیر اسرائیل و اردن با وجود تهدیدات بی ثبات کننده فزاینده ای که توسط ایران و رژیم اسد ایجاد شده در امنیت قرار دارند جزو منافع امنیت ملی آمریکا به شمار می آید.»