مجله اینترنتی روزانه

/

علمی

/

حرکت سطح نورد چینی روی ماه عکس

[ اخبار علمی جدید, اخبار روز, فرم رزومه, اخبار, اخبار علمی روز, فرم رزومه اخبار علمی جدید, رزومه کاری, اخبار آموزشی, اخبار علمی, اخبار روز اخبار, سوالات مصاحبه استخدامی, نمونه رزومه کاری, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار علمی

12 ساعت پس از فرود فضاپیمای رباتیک Change4 چین در نیمه پنهان ماه، سطح نورد Jade Rabbit 2 از آن جداشده و روی زمین نرم شروع به حرکت کرد.

به گزارش خبرآنلاین، این ماه پیمایی ساعت 10:22 شب پنجشنبه آغاز شد و عکس منتشرشده از سوی آژانس فضایی چین ردپای سطح نورد را به خوبی نشان می دهد که از بدنه اصلی فضاپیما جداشده و روی سطح ماه حرکت کرده است.

«وو ویرن» مدیر پروژه اکتشاف در ماه به کانال CCTV چین گفت: این یک گام کوچک برای سطح نورد محسوب شده اما جهشی بزرگ برای ملت چین در عرصه فضایی است تا دست به کاوش بیشتر در فضا زده و به فتح عالم بپردازد.

کاوش در قسمت پنهان ماه می تواند به دانشمندان در مورد روزهای نخست منظومه شمسی و حتی تولید ستارگان کمک کند. به این قسمت از ماه که از زمین نمی توان آن را مشاهده کرد، نیمه پنهان ماه گفته می شود.

هرچند امریکا و روسیه ماه را فتح کرده اند اما هیچ کدام به قسمت نیمه پنهان ماه نرفتند و حالا چین اولین ملت جهان است که چنین کار بزرگی را کرده است.