مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

جزئیات جدید از پرونده تلاش برای ترور سیسی در عربستان

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار بین الملل,عبدالفتاح سیسی

دادگاه نظامی مصر امروز (چهارشنبه) تصمیم گرفت که اعلام حکم 292 متهم در پرونده تلاش برای ترور عبدالفتاح سیسی را به تعویق بیاندازد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، تعویق در اعلام حکم دادگاه به این دلیل بوده است که امکان حاضر کردن افراد متهم در دادگاه از محل بازداشتشان فراهم نشده است.

در بازجویی ها مشخص شد که برنامه ریزی هایی میان دو گروهک صورت گرفت تا عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در هنگام ادای مناسک عمره در مکه، هدف حمله تروریست ها قرار بگیرد. در این راستا، گروهی از کارمندان هتل برج الساعة در مکه مکرمه که عبارت از أحمد عبد العال بیومی، باسم حسین محمد حسین و محمود جابر محمود علی بودند، برای منفجر کردن محل اقامت رئیس جمهور مصر طرح ریزی کردند و آنها بر این باور بودند که رئیس جمهور در هتل مذکور اقامت می کند.

متهم احمد بیومی، سرکرده گروهک تروریستی در عربستان اعتراف کرد که بنا به درخواست سعید عبد الحافظ أحمد عبد الحافظ، سایر متهمان را اجیر کرد و متهمی به نام حسین محمد حسین ماموریت زیر نظر قرار دادن عبدالفتاح سیسی را برعهده داشت و همچنین فرود هواپیماهای خاندان حاکم در عربستان در برج الساعة را رصد می کرد.

آنها موادی را که در ساخت بمب های به شدت منفجره مورد استفاده قرار می گیرد، از بازار الکعکی در مکه خریداری کرده و آن را در طبقه 34 هتل قرار دادند. آنها معتقد بودند که عبدالفتاح سیسی در هنگام انجام مناسک عمره، در این هتل اقامت می کند، چراکه ریاست جمهوری مصری اتاق هایی را در این هتل رزرو کرده بود.

آنها مواد منفجره را در آنجا گذاشتند تا سیسی را در هنگام مناسک عمره هدف قرار دهند. یکی از متهمان اعتراف کرد که به همسرش پیشنهاد داده بود تا کمربند انفجاری را به تن کرده و خود را منفجر کند تا توجه نیروهای امنیتی را جلب کرده و در همان حین نیز سایر اعضای گروهک سیسی را هدف قرار دهند.

در تحقیقات همچنین مشخص شد که تلاشی برای هدف قرار دادن امیر نایف صورت گرفته است. علی ابراهیم حسن، یک دندان پزشک به این امر اعتراف کرد و گفت که آنها برای هدف قرار دادن سیسی و امیر نایف طرح ریزی کرده بودند.