مجله اینترنتی روزانه

/

علمی

/

همکاری گوگل با amp quot دانشگاه پرینستون amp quot در زمینه هوش مصنوعی

[ اخبار علمی جدید, اخبار روز, فرم رزومه, اخبار, اخبار علمی روز, فرم رزومه اخبار علمی جدید, رزومه کاری, اخبار آموزشی, اخبار علمی, اخبار روز اخبار, سوالات مصاحبه استخدامی, نمونه رزومه کاری, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, گوگل "الاد هازان"(Elad Hazan) و "یورام سینگر"(Yoram Singer) دانشمندان بخش هوش مصنوعی گوگل اعلام کردند که این شرکت قصد سرمایه گذاری مشترک با "دانشگاه پرینستون"(Princeton University) آمریکا را دارد.

به گزارش ایسنا، دلیل همکاری این غول فناوری با دانشگاه پرینستون انجام تحقیقات بیشتر در زمینه هوش مصنوعی است.

گوگل پیشتر نیز سابقه همکاری با موسسات عالی دانشگاهی مانند "موسسه ام.ای.تی"(MIT) و "دانشگاه استنفورد"(stanford university) در زمینه نوآوری در حوزه علوم کامپیوتر و مهندسی را داشته است.

اکنون نیز گوگل امیدوار است تا طی همکاری با دانشگاه پرینستون بتواند در زمینه های مختلفی نظیر زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

بنابر برنامه ریزی های انجام شده، قرار است گوگل در اوایل سال 2019 میلادی آزمایشگاه خود را در مقابل "Nassau Hall" قدیمی ترین ساختمان دانشگاه پرینستون افتتاح کند.

تیم شرکت گوگل و دانشگاه پرینستون اخیرا گفتند: هدف این آزمایشگاه گسترش تحقیقات در زمینه های مختلف مانند یادگیری ماشین، نظریه کنترل و یادگیری تقویتی است و این هدف نیز با مشارکت و همکاری گوگل با دانشگاه و دانشجویان امکانپذیر است.

به عنوان یکی از شاخه های وسیع و پرکاربرد هوش مصنوعی، یادگیری ماشین(Machine learning) به تنظیم و اکتشاف شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد که بر اساس آنها رایانه ها و سامانه ها توانایی تعلم و یادگیری پیدا می کنند.

"نظریه کنترل"(Control theory) شاخه ای میان رشته ای از علوم مهندسی و ریاضیات است که به رفتار سیستم های دینامیکی دارای ورودی می پردازد.

"یادگیری تقویتی"(Reinforcement learning) یکی از گرایش های یادگیری ماشینی است که از روانشناسی رفتارگرایی الهام می گیرد.

دانشمندان گوگل و پرینستون سخت در حال تلاشند تا با همکاری یکدیگر بتوانند تکنیک های الگوریتمی جدیدی را در زمینه یادگیری ماشین توسعه دهند.

گوگل طی بیانیه ای گفت: ما از مشارکت و همکاری خود با دانشگاه پرینستون بسیار هیجان زده هستیم و بی صبرانه منتظر افتتاح آزمایشگاه طی هفته های آینده هستیم.