مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

ترامپ همه کمک های مالی آمریکا به 3 کشور آمریکای مرکزی قطع می شود

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

آمریکا همه کمک های مالی خود به هندوراس، گواتمالا و السالوادور را قطع می کند.

به گزارش مهر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که واشنگتن همه کمک های مالی خود را به سه کشور گواتمالا، هندوراس و السالوادور قطع خواهد کرد.

ترامپ در توئیت خود افزوده است که این کشورها هیچ کاری برای آمریکا نمی کنند، جز اینکه پول ما را بگیرند.

به گفته ترامپ، خبر رسیده که کاروان جدید (مهاجران) در حال شکل گیری در هندوراس است و آن ها هیچ کاری در این خصوص نمی کنند. ما همه کمک ها را به این سه کشور که سال ها است از آمریکا سوء استفاده می کنند، قطع خواهیم کرد.

این دومین بار است که ترامپ در توئیتر از قطع کمک های مالی به سه کشور آمریکای مرکزی خبر می دهد.

کمتر از دو ماه پیش نیز، ترامپ با انتشار توئیتی گفته بود که گواتمالا، هندوراس و السالوادور سه کشوری هستند که نتوانسته اند برای توقف موج مهاجران غیرقانونی به سمت مرزهای آمریکا کاری انجام دهند و براین اساس او تصمیم دارد کمک های مالی واشنگتن به این کشورها را به شدت کاهش دهد و در مواردی حتی بطور کامل قطع کند.

آن گونه که گزارش ها نشان می دهد، سه کشور یاد شده در مجموع 500 میلیون دلار کمک مالی را از آمریکا در سال مالی 2017 دریافت کرده اند.

ترامپ پیش از این نیز به مهاجران کشورهای آمریکای لاتین که بصورت گروهی و غیرقانونی در حال حرکت به سمت مرزهای آمریکا می باشند، هشدار داده بود، هرچند تا کنون این پناهجویان هشدارهای ترامپ را جدی نگرفته اند.