مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

کمری دستی کرولا اتوماتیک

[ طی یك سال گذشته خودروهای ژاپنی بیشترین سهم واردات خودرو را به كشور به خود اختصاص داده‌اند به طوری كه در حال حاضر تردد خودروهای تویوتا در خی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


طی یک سال گذشته خودروهای ژاپنی بیشترین سهم واردات خودرو را به کشور به خود اختصاص داده اند. به طوری که در حال حاضر تردد خودروهای تویوتا در خیابان ها افزایش چشمگیر یافته و این شرکت توانسته نظر متقاضیان بازار ایران را به خود
جلب کند.

از میان محصولات این شرکت امروز دو خودروی کمری GL دستی و کرولا GLT اتومات را که هر دو به صورت CBU وارد کشور می شوند را با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب را به شما واگذار می کنیم.
کمری GL از موتور 2300 سی سی بهره می برد که به واسطه آن می تواند 157 اسب بخار قدرت تولید کند در حالی که کرولا GLI دارای موتور 1800 سی سی است که با این موتور می تواند 130 اسب بخار قدرت تولید کند.
از سوی دیگر با کمری 5/6 ثانیه طول می کشد تا به شتاب صفر تا صد برسید در حالی که کرولا برای رسیدن به این شتاب نیازمند 8/11 ثانیه زمان است کمری به شما تجربه سرعت 215 کیلومتر در ساعت را می دهد اما شما با کرولا می توانید تا 180 کیلومتر در ساعت گاز بدهید، اما از لحاظ میزان مصرف سوخت کرولا وضعیت بهتری را نسبت به کمری دارد به طوری که این خودرو با باک 50 لیتری در هر 100 کیلومتر تنها 5/7 لیتر بنزین مصرف می کند اما کمری با باک 70 لیتری برای طی کردن این مسافت نیازمند 8 لیتر بنزین است.
از سوی دیگر هر دو محصول از سیستم های ایمنی نظیر ایربگ و ABS بهره می برند اما کرولا علاوه بر آپشن های ایربگ و ABS به سیستم کروز کنترل و سانروف نیز مجهز است.هم اکنون کرولا دنده اتومات با قیمت 40میلیون و 100هزار تا 41میلیون و 100هزار تومان در بازار به فروش می رسد و کمری دستی نیز با قیمت 40میلیون و 100هزار تومان در بازار عرضه می شود.


پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری