مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

بازگشت مری پاپینز پس از نیم قرن

[ بازیگران زن, بازیگران ایرانی, فرهنگ و هنر, صدا و سیما, اخبار بازیگران, اخبار هنرمندان, مهناز افشار, باریگران هالیوود, جنیفر لوپز, گوگوش, فیلم, سریال, بازیگران, خبرهای جدید از بازیگران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,فیلم بازگشت مری پاپینز

مریل استریپ، کالین فرث، دیک ون دایک و امیلی بلانت در فیلم «بازگشت مری پاپینز» ایفای نقش کرده اند.

فیلم «بازگشت مری پاپینز» به کارگردانی «راب مارشال» و بازی «امیلی بلانت» در نقش مری پاپینز در 19دسامبر 2018توسط کمپانی دیزنی روانه بازار خواهد شد. این فیلم موزیکال برای نخستین بار در 29نوامبر 2018 در سالن تئاتر دالبی شهر لس آنجلس نمایش داده شده بود.


امیلی بلانت که در این فیلم در نقش مری پاپینز بازی می کند بازیگر آثار مطرحی چون «شیطان پرادا می پوشد» و «دختری در قطار» بوده است.


در این فیلم که توسط کمپانی دیزنی ساخته شده است، علاوه بر امیلی بلانت بازیگران سرشناس دیگری چون مریل استریپ، کالین فرث و دیک ون دایک نیز حضور دارند. پیش بینی می شود این فیلم در هفته اول اکران 70میلیون دلار فروش کند. جولی اندروز 83ساله بازیگر مشهور سینما که پیش تر در نسخه قدیمی فیلم «مری پاپینز» ایفاگر نقش اصلی بود نیز قرار بود در فیلم بازگشت مری پاپینز نقش کوچکی را بازی کند اما با استدلال های خود نقش آفرینی در این فیلم را نپذیرفت؛ بنابراین این فیلم بدون حضور جولی اندروز اکران خواهد شد. نسخه قدیمی فیلم مری پاپینز یکی از مشهورترین و پرمخاطب ترین فیلم های کودکان تاریخ سینما بود.


نقش آفرینی جولی اندروز در نقش مری پاپینز در سال 1964 اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را برای وی به ارمغان آورد و همچنین با این ایفای نقش، وی به انتخاب مجله «پریمیر» جزو یکصد شخصیت برتر تاریخ سینما قرار گرفت.


«راب مارشال» کارگردان «بازگشت مری پاپینز» به «ورایتی» گفته است که پیش از آغاز پروژه ساخت این فیلم از جولی اندروز خواسته بود که نقش کوتاهی در فیلم بازگشت مری پاپینز را بپذیرد اما او از پذیرش آن سر باز زد. به گفته مارشال، جولی اندروز ضمن احترام قائل شدن برای بازی امیلی بلانت در نقش مری پاپینز گفته بود: این نمایش امیلی است (اشاره به امیلی بلانت بازیگر نقش مری پاپینز) و من می خواهم او با این چتر پرنده در فیلم ظاهر شود و آن را هدایت کند. این چتر و این نقش به وی تعلق دارد. من نمی خواهم در فیلم حضور داشته باشم.


مارشال در ادامه افزود: من و فیلمنامه نویسانی که با من در زمینه ساخت «بازگشت مری پاپینز» همکاری داشتند هیچ گاه برای جولی اندروز نقش خاصی را درنظر نگرفته بودیم.


با این حال یک منبع نزدیک به تهیه کنندگان این فیلم گفت: جولی اندروز برای ایفای نقش «خانم در بالن» درنظر گرفته شده بود؛ نقشی که در نهایت در فیلم «بازگشت مری پاپینز»، «آنجلا لانسبوری» 93ساله دیگر ستاره مسن سینمای آمریکا عهده دار آن شد.


امیلی بلانت، بازیگر نقش اول فیلم «بازگشت مری پاپینز» نیز درباره پیشنهاد نقشی کوتاه به جولی اندروز در این فیلم و واکنش وی گفت: در ابتدا نظر عوامل فیلم بر این بود که شاید بتوانند جولی اندروز را برای پذیرش بازی در نقشی کوتاه در این فیلم مجاب کنند، بنابر این نظر وی را در این زمینه جویا شدند. اما او متواضعانه و بزرگوارانه به راب مارشال پاسخ داده بود که این نسخه «امیلی» درباره مری پاپینز است و من نمی خواهم درحالی که امیلی بلانت در تمام فیلم ایفاگر نقش مری پاپینز بوده با ورود خود به فیلم حتی در یک نقش کوتاه این تصور را به تماشاگر القا کنم که مری پاپینز اصلی وارد فیلم شده است.


ورود من به فیلم شاید توجه تماشاگر را از بازی امیلی بلانت منحرف کند و با توجه به سابقه ذهنی که از بازی من در نقش مری پاپینز در تماشاگران وجود دارد به احتمال زیاد بیشتر توجهشان به من معطوف می شود.


منتقدان، فیلم بازگشت «مری پاپینز» را از هر جهت ستوده اند و آن را فیلمی دانسته اند که ارزش دارد و در ادامه نسخه کلاسیک مری پاپینز که در سال 1964ساخته شده بود، قلمداد کرده اند. این فیلم به همان میزان نسخه قدیمی مری پاپینز حجم زیادی از خوش بینی را به همراه جلوه های جادویی بسیار به مخاطب القا می کند. این فیلم نیز مانند نسخه قدیمی فیلم «مری پاپینز» از نظر منتقدان یک فیلم خانوادگی دوست داشتنی لقب گرفته است.


فیلم بازگشت مری پاپینز بر مبنای کتاب هایی که پاملا تراورز نوشته بود، ساخته شده است. نخستین کتاب از مجموعه داستان های مری پاپینز سال 1934 منتشر شده بود و آخرین کتاب آن سال 1988 به بازار آمده بود.


اما مهم ترین رقیب «بازگشت مری پاپینز» در هفته اول اکران، فیلم ابر قهرمانی آکوامن (مرد آبی) خواهد بود که جولی اندروز در آن به دوبله صدای یک موجود دریایی می پردازد.

روزنامه همشهری