مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

فرانسیس لِی خالق موسیقی ماندگار داستان عشق درگذشت

[ بازیگران زن, بازیگران ایرانی, فرهنگ و هنر, صدا و سیما, اخبار بازیگران, اخبار هنرمندان, مهناز افشار, باریگران هالیوود, جنیفر لوپز, گوگوش, فیلم, سریال, بازیگران, خبرهای جدید از بازیگران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار فرهنگی,فرانسیس لِی

فرانسیس لِی آهنگساز فرانسوی برنده جایزه اسکار موسیقی متن فیلم «داستان عشق / لاو استوری» درگذشت.

به گزارش خبرآنلاین، فرانسیس لِی آهنگساز نامدار فرانسوی که برای ساخت موسیقی متن فیلم «داستان عشق» برنده جایزه اسکار شد، در 86 سالگی از دنیا رفت.

شهردار شهر «نیس» خبر درگذشت این هنرمند را چهارشنبه 16 آبان اعلام کرد اما درباره دلیل درگذشت او هیچ اظهارنظری نکرد.

بی شک مشهورترین و تاثیرگذارترین اثر دوران کاری لِی در موسیقی متن فیلم «داستان عشق» تبلور یافته است که در جهان بیش از خود فیلم شناخته شده است و به گوش آشنا است. او برای این اثر ماندگار جوایز بسیاری از جمله اسکار و گلدن گلوب دریافت کرد و مدت ها موسیقی بی کلامش در زمره پرفروش ها بود. پس از آن نیز این ملودی با صدای اندی ویلیامز همچنان در میان آثار پرفروش دنیای موسیقی جای داشت.

در این میان نکته جالب ماجرا این است که لِی در آغاز ساخت موسیقی برای این فیلم را رد کرد اما در نهایت با وساطت آلن دلون پذیرفت که این کار را انجام دهد.

او در مجموع در دوران فعالیت حرفه ای برای بیش از 100 فیلم موسیقی متن ساخت که از میان آن ها می توان به «یک مرد و یک زن»، «امانوئل 2» و «افسانه فرنچی کینگ» اشاره کرد.