مجله اینترنتی روزانه

/

ایرانگردی و جهاتگردی

/

عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله

[ تصور كنید یك اتومبیل دارید و می‌خواهید در شهری بزرگ رانندگی كنید اطمینان دارید كه با اتومبیل خود امكان ورود به تمامی خیابان‌های شهر, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


تصور کنید یک اتومبیل دارید و می خواهید در شهری بزرگ رانندگی کنید. اطمینان دارید که با اتومبیل خود امکان ورود به تمامی خیابان های شهر را دارید مگر این که ورود به این خیابان ها توسط قوانین راهنمایی و رانندگی محدود شده باشد. اما این داستان در مورد یکی از شهرهای کشور کانادا متفاوت است چرا که شما ممکن است ناگهان با خیابانی روبه رو شوید که تردد در آن با قایق های کوچک و بزرگ انجام می شود! درست است که نمونه این داستان در برخی شهرهای دنیا وجود دارد که مشهورترین آنها ونیز است ولی اینجا نه مانند ونیز بحث احتمال زیر آب رفتن وجود دارد و نه اصولا با یک شهر ساحلی طرف هستیم زیرا نزدیک ترین ساحل با این شهر حدود یکصد کیلومتر فاصله دارد! عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله کانال آبی «ریدیو» در حقیقت یک جاده شهری است که در شهر اتاوا پایتخت کانادا قرار دارد. با ادامه دادن این جاده از شهر اتاوا می توانید به شهر دیگری با نام «کینگ استون» برسید.این پل در سال 1832 و با اهداف نظامی و به منظور یک خط دفاعی در برابر جنگ احتمالی بین کانادا و ایالات متحده آمریکا ساخته شد و تا امروز از آن استفاده می شود. عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله در واقع مردم کانادا این خیابان های آبی را با کمک رود اتاوا ساخته اند و این مسیر آبی دارای راه های انشعابی کوچک و بزرگی است. این خیابان آبی قدیمی ترین سازه آبی موجود در آمریکای شمالی است که هنوز از آن استفاده می شود.

استفاده از این خیابان های ویژه تنها در برخی از ماه های سال امکان دارد و تردد در آن از اواسط ماه می (اردیبهشت) شروع شده و در اواسط ماه اکتبر (مهر) پایان می یابد و البته در این مدت، گشت و گذار در این خیابان های آبی یکی از تفریحات مردم این شهر به شمار می رود.

داستان ساخته شدن این کانال به سال 1812 برمی گردد. در این سال دولت انگلیس مطلع شد آمریکایی ها قصد حمله به تاسیسات و کلنی های انگلستان در شمال کانادا را دارند و به همین دلیل آنها با اقدامی پیشگیرانه اقدام به ساخت راه های خشکی و کانال های آبی متعددی برای کمک رسانی احتمالی بین شهرهای مهم کردند که کانال ریدیو یکی از همین تاسیسات به شمار می رود.

عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله البته این جنگ هیچ گاه روی نداد و امروزه تنها یادگارهای آن باقی مانده اند، یادگارهایی که البته در جریان تکامل و توسعه شهرهای این کشور نقش مهمی ایفا کردند. این کانال حتی امروزه نیز برای حمل و نقل و ترابری از مناطق غربی به سمت شهر اتاوا کاربری گسترده دارد.

تاریخچه ساخت کانال البته چندان امیدوارکننده نیست، زیرا برای ساخته شدن این کانال تعداد زیادی از کارگران و سازندگان به دلایل مختلفی جان سپردند که اصلی ترین این عوامل بیماری مالاریا و حوادث در حین کار به شمار می روند. امروزه آرامگاه بسیاری از این افراد در نزدیکی کانال به چشم می خورند که البته مورد احترام مردم قرار دارند.

عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله اگرچه وجود این کانال آبی در هر شهر یا کشوری می تواند موضوعی جالب و البته تاثیرگذار در جذب گردشگر باشد ولی جالب اینجاست که مسئولان کشور کانادا برای ایجاد تاریخچه و پیشینه برای کشور جوان خود تلاش بسیاری می کنند از جمله این که سال 1925 این کانال آبی به عنوان میراث تاریخی ملی کانادا معرفی شده و در نهایت سال 2000 کانال آبی ریدیو به عنوان یکی از آثار و مفاخر تاریخ کانادا ثبت شده و جالب تر این که سال 2007 و پس از جنجال های فراوان این کانال آبی 200 ساله در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله طول این کانال های آبی چیزی در حدود 202 کیلومتر است و آبراهه های متعدد آن بخش های مختلف شهر و همچنین رودهای کاتاریگو و ریدیو و دریاچه ریدیو را به هم متصل کرده و از طریق این آبراهه ها به شهر کینگ استون منتهی می شود.امروزه اصلی ترین استفاده از این کانال ها، استفاده تفریحی است و بسیاری از افراد و خانواده ها ترجیح می دهند سفرهای کوتاه و بلند خود را از این مسیر انجام داده و تجربه ای متفاوت داشته باشند. عکسهای دیدنی بسیار زیبا از هلند سرزمین گلهای لاله تورهای گردشگری فراوانی با قایق های تفریحی در طول ماه های سال که کانال دایر است، گردشگران را بین شهرهای اتاوا، کینگ استون و از طریق راه آبی که جاذبه های زیادی مانند مریکویل و آبشار اسمیت در آن قرار دارد، جا به جا می کنند.