مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

ریابکوف آمریکا قلدرمآبی خود را کنار بگذارد آماده بحث درباره موضوع اس 300 با واشنگتن هستیم

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه بر آمادگی روسیه جهت بررسی موضوع تجهیز سوریه به سامانه های موشکی اس-300 با آمریکا تاکید کرد اما در عین حال از واشنگتن خواست در ارزیابی گام های مسکو از موضع متکبرانه اش حرف نزند.

به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه آمریکا در گفت وگو با خبرگزاری اینترفکس تصریح کرد: ما آماده بررسی تمامی مسائل مربوط به وضعیت سوریه یا هر کشور دیگر با آمریکا هستیم اما برای اینکه هر گونه مذاکره با همتایان آمریکایی مثمرثمر باشد باید آنها رویکرد قلدرمآبانه و تکبر خود را کنار بگذارند و تلاش نکنند نظرات و اظهارات شخصی خود را طوری وانمود کنند که تنها راه حل ممکن و قابل قبول است.

این اظهارات ریابکوف در واکنش به حرف های جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا مطرح شده که گفته بود، تصمیم مسکو در اعطای اس-300 به سوریه گامی در جهت تشدید اوضاع در این کشور است.

ریابکوف در این باره گفت: طبیعتا ما با دقت اظهارات و موضع گیری های مقامات ارشد آمریکا درباره این موضوع را بررسی می کنیم، بدون تردید چنین تصمیماتی که می گیریم بعد از بررسی مفصل و کنکاش عمیق و در نظر گرفتن تمام جوانب و شرایط است لذا هرگز نمی توان آنطور که همتایان آمریکایی ما تصور می کنند گفت که این گام در جهت تشدید اوضاع است. ما هیچ توجیهی برای چنین اظهارنظرهایی نمی بینیم.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد: این اتهامات علیه روسیه را نمایندگان "کشوری مطرح می کنند که طی سال های گذشته در سیاست های شان در خاورمیانه و مشخصا در تعیین سیاست شان در قبال سوریه اشتباه پشت اشتباه انجام داده اند."

وی مسؤولان آمریکایی را به ارزیابی گام های روسیه چه در زمینه موضوع تجهیز سوریه به سامانه های اس-300 یا در مسائل دیگر فراخواند و از آنها خواست موضعی واقعی تر، متعادل تر و بی طرفانه اتخاذ کنند.

ریابکوف بار دیگر درخواست مسکو از آمریکا برای یکی کردن تلاش ها در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه و در کل منطقه را مطرح کرد.

روز گذشته جان بولتون در نشست خبری مقامات بلندپایه آمریکایی در نیویورک نسبت به پیامدهای تصمیم مسکو برای دادن سامانه های اس -300 به سوریه هشدار داد.

وی این تصمیم را "اشتباهی فاحش" خواند و گفت: مجهز کردن ارتش سوریه به این سامانه تهدیدی را برای تشدید خطرناک اوضاع در منطقه ایجاد می کند.

بولتون ابراز امیدواری کرد که مسکو از تصمیم خود صرف نظر کند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در کنفرانس خبری مشترک با نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل و جان بولتون تصریح کرد که تصمیم دارد نشستی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در حاشیه دوره کنونی مجمع عمومی سازمان ملل داشته باشد تا مسأله تحویل سامانه های اس- 300 به سوریه را مورد بررسی قرار دهد.

پامپئو تصریح کرد که ایالات متحده همچنان به همکاری با روسیه در زمینه های مورد توجه دو طرف پایبند است.