مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

تولید سلول های بنیادی نخاعی طبیعی از سلول های بنیادی

[ سازمان غذا و دارو, بیمه درمانی, تازه های پزشکی و سلامت, اخبار سلامت و بهداشت, درمان بیماری, خبر علمی و پزشکی, تجهیزات پزشکی, بیماری, اخبار پزشکی ایران و جهان, بیمه, اطلاعات پزشکی, خبرهای پزشکی, اخبار سلامت و پزشکی, وزارت بهداشت, اخبار سلامت, اخبار پزشکی, بهداشت, سلامت, پزشکی, جدیدترین یافته های پزشکی, تازه های علم پزشکی, مقالات پزشکی, جدیدترین اخبار سلامت, اخبار پزشکی روز دنیا, آخرین اخبار پزشکی, اخبار پزشکی جدید, دانستنیهای پزشکی, مشاوره پزشکی, جدیدترین اخبار پزشکی, خبرهای سلامت, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سلول های بنیادی ....... طبق تحقیقات تازه ای، محققان از سلول های بنیادی پرتوان انسانی در بازه زمانی سه تا پنج ساله می توانند سلول های بنیادی نخاعی طبیعی تولید کنند.

به گزارش فارس، در سال های اخیر، بررسی های زیادی بر روی قابلیت استفاده از سلول های بنیادی ناشی از سلول های بنیادی خونی (HPSCs)برای به وجود آوردن سلول های نخاعی جدید جهت ترمیم نخاع آسیب دیده و یا دارای اختلال انجام شده است. در این راستا پیشرفت های قابل اعتماد اما محدود و آهسته ای حاصل شده است.

مارک توزسینسکی مدیر موسسه ی نوروساینس و همکارانش در مقاله ای رده سلولی ای را معرفی کرده اند که به نظر می رسد به طور قابل ملاحظه ای منجر به پیشرفت این حوزه از علم می شود.

این محققان پس از پیوند NSC های ناشی از پیوند hPSCهای پرورش یافته، به نخاع آسیب دیده ی خرگوش، دریافتند که پیوند هایی که غنی از نورون های تحریک شده بودند، در فواصل طولانی مدت تعداد اکسون ها را افزایش داده، ساختارهای هدف آن ها را دارای سلول های عصبی (نورون) کرده و بازسازی قشر نخاعی را شدیداً فعال می کند.

کامومورا گفت: ما منبعی قابل اندازه گیری از NSC های نخاع انسان را شناسایی کردیم که شامل تمامی انواع سلول های اجدادی نورون های نخاعی هستند. در پیوندها، این سلول ها می توانند در سراسر نخاع (پشتی وشکمی) یافت شوند.

آن ها منجر به ترمیم ضایعه ها ی نخاعی از جمله اکسون های قشر نخاعی شدند که به شدت درسیستم حرکتی انسان دارای اهمیت بوده و در خرگوش منجر به بازگشت عملکرد نخاعی می شود.

توزسینسکی بیان کرد: اگرچه نیاز به انجام کارهای زیادی در این مورد است اما این سلول های تازه تولیدشده منبعی سلولی برای پیشرفت درمان های کلینیکی آزمایشی انسانی در یک بازه ی زمانی سه تا پنج ساله فراهم می کند.