مجله اینترنتی روزانه

/

فناوری

/

چطور پوشه ها و نرم افزارها را به منوی Send to اضافه کنیم

[ اضافه کردن به send to, ترفندهای ویندوز, ترفند ویندوز 10, اضافه کردن پوشه به Send to, منوی راست کلیک ماوس, دسترسی ساده‌تر به پوشه‌ها, منوی Send to, چگونه یک فایل را به send to, اضافه کردن به منوی send to, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اضافه کردن به منوی send to, چگونه یک فایل را به send to

چگونه یک فایل را به send to اضافه کنیم

منوی راست کلیک ماوس یکی از پر استفاده ترین ابزارهای موجود در ویندوز است. بسیاری از ما به منظور ارسال فایل ها یا پوشه ها از کلیک راست ماوس و گزینه Send to استفاده می کنیم. اما ویندوز به کاربران اجازه داده است تا پوشه های دلخواه خود را به منوی راست ویندوز اضافه کنند. رویکردی که فرآیند انتقال فایل ها به پوشه های پر استفاده را تسهیل می کند.

اضافه کردن پوشه ها به منوی راست ماوس

در حالت عادی در منوی راست ماوس و در منوی Send to شما تنها نام چند پوشه محدود همچون Desktop و Documents را مشاهده می کنید که ممکن است برای انجام کارهای خود از آن ها استفاده نکنید. بسیاری از کاربران از پوشه های خاصی به منظور ذخیره سازی موقتی فایل ها استفاده می کنند و بر همین اساس نیاز دارند به ساده ترین شکل به این پوشه ها دسترسی پیدا کنند.

اگر در طول روز با پوشه های خاصی کار می کنید، به راحتی می توانید پوشه ها را به گزینه Send to اضافه کنید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید. در شکل زیر به خوبی مشاهده می کنید که در منوی Send to نام یکسری از نرم افزارهای پر کاربرد را مشاهده می کنید.

اضافه کردن به منوی send to, چگونه یک فایل را به send to

اضافه کردن نرم افزارها به Send to

شما می توانید نام برنامه های مورد علاقه خود را به منوی Send to اضافه کنید. به طور مثال این قابلیت در اختیار شما قرار دارد تا نرم افزار Paint.ne را جایگزین نرم افزار سنتی Paint کرده و در منوی Send to نیز گزینه مخصوصی به منظور باز کردن تصاویر در این منو قرار دهید. این راهکار باعث می شود تا بهره وری کارها افزایش پیدا کرده و با سرعت بیشتری کارهای شخصی خود را انجام دهید.

چطور می توانیم پوشه ها و برنامه های جدید را به منوی Send to ویندوز اضافه کرد؟

در اولین گام باید به سراغ پوشه یا نرم افزاری بروید که در نظر دارید به منوی Send to اضافه کنید. روی پوشه یا نرم افزار موردنظر کلیک راست کرده، گزینه Send را انتخاب کرده و به مسیر Desktop بروید. با اینکار میان بری روی دسکتاپ ساخته می شود. این راهکار شبیه به زمانی است که از گزینه Create Shortcut در ویندوز های قدیمی استفاده می کردید.

اضافه کردن به منوی send to, چگونه یک فایل را به send to

دسترسی ساده تر به پوشه ها

اگر در نظر دارید برنامه ای را به منوی Send to اضافه کنید، باید در منو شروع روی آیکن مربوط به برنامه کلیک کرده و آن را روی دسکتاپ درگ کنید تا میان بر برنامه روی دسکتاپ قرار گیرد.

در مرحله بعد کلیدهای Windows + R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. در پنجره ظاهر شده عبارت Shell:sendto را تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید. با این کار پوشه Sendto ظاهر می شود.

اضافه کردن به منوی send to, چگونه یک فایل را به send to

اضافه کردن به منوی send to

همان گونه که در شکل زیر مشاهده می کنید، در پوشه ای به نام Sendto، همان گزینه های منوی Send to قرار دارند. البته امکان اضافه کردن میان برها یا نرم افزارها نیز به این پوشه وجود دارد.

اضافه کردن به منوی send to, چگونه یک فایل را به send to

در مرحله بعد باید میان برهایی که روی دسکتاپ کپی شده است درون این پوشه قرار دهید. به این شکل به منوی Send to می توانید میان برهای مختلفی را اضافه کنید. برای حذف میان برهای اضافه شده نیز باید میان بر ساخته شده را از پوشه Sendto حذف کنید. اکنون زمانی که روی یک پوشه یا فایل کلیک راست کنید و گزینه Send را انتخاب کنید، باید گزینه های اضافه شده را مشاهده کنید.

منبع:shabakeh-mag.com