مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

با 10 مورد از گران قیمت ترین حیوانات دنیا آشنا شوید

[ اخبار روز, رکوردهای گینس, رکورد گینس, عکس جالب, مطالب جالب, اخبار, اخبار جدید, آخرین اخبار, رکوردهای گینس اخبار روز, اخبار گوناگون, دانستنی های جالب, رکورد گینس اخبار, مطالب جالب عکس جالب, جالب انگیز, اخبار جالب, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

سیاره ی زمین مملوء از پرندگان، حیوانات و حشرات زیبا است. از میان آن ها بعضی حیوانات مثل شیر و ببر وحشی و ترسناکند، اما حیواناتی مثل سگ و گربه هم وجود دارند که اهلی هستند و می توان از آن ها نگهداری کرد. نگهداری از پرنده هایی مثل قناری و طوطی هم بسیار رایج است. خرید و نگهداری از این حیوانات هزینه هایی دارد که برای هر کس می تواند به اندازه یا کمی بالاتر از توان مالی او باشد. اما حیواناتی هم در دنیا وجود دارد که بسیار گران قیمت تر از تصور ما هستند. به علاوه، گران قیمت بودن بعضی از آن ها دور از ذهن است؛ مثلا شاید هرگز فکرش را نکرده باشید که یک سوسک می تواند ده ها هزار دلار قیمت داشته باشد! با 10 مورد از گران ترین حیوانات دنیا آشنا شوید.

1- میمون سبز- 16 میلیون دلار

اخبار,اخبار گوناگون

میمون سبز متعلق به هیچ گونه ای از میمون ها نیست بلکه این در حقیقت نام یکی از نژادهای بسیار گران قیمت اسب است. این حیوان بسیار کمیاب است و به دلیل زیبایی و سرعتش قیمت بالایی دارد. این اسب ها معمولا در مسابقات اسب دوانی استفاده می شوند و بارها برنده ی مسابقات بوده اند.

2- میمون دی برازا- بین 7 تا 10 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

میمون دی برازا که به میمون باتلاقی هم معروف است، در تالاب های افریقای مرکزی یافت می شود. این میمون ها 22 سال عمر می کنند و توانایی خارق العاده ای در پنهان کردن خود دارند، به همین دلیل پیدا کردن آن ها واقعا دشوار است. این حیوانات بین 7 تا 10 هزار دلار قیمت دارند.

3- گربه ی ساوانا- 25 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

برای داشتن این گربه ی زیبا و منحصر به فرد باید 25 هزار دلار خرج کنید. این گربه از سگ ها نمی ترسد، در حقیقت به شباهتش به سگ ها معروف است و می توان گفت این حیوان، سگی در پوست گربه است. قیمت بالای آن به دلیل دشواری های تولید مثل از این حیوان است.

4- میسی- 1 میلیون و 200 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

میسی یک گاو ماده است اما نه یک گاو معمولی و به همین خاطر برای داشتن آن باید 1 میلیون و 200 هزار دلار هزینه کنید. سرعت میسی به قدری بالا است که بارها برنده ی مسابقات بوده است. او عنوان قهرمانی یکی از پرطرفدارترین شوهای حیوانات در دنیا را هم کسب کرده است. به علاوه، او رکورد گران قیمت ترین گاو ماده ی دنیا را هم در اختیار دارد.

5- سر لانسلات انکور- 155 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

نینا و ادگار اتو، زوج امریکایی، علاقه ی غیر قابل وصفی به سگ شان، سر لانسلات داشتند. به همین خاطر وقتی در سال 2008 سگ شان را بر اثر سرطان از دست دادند، تصمیم گرفتند از شیوه ی تولید مثل آزمایشگاهی استفاده کنند. نتیجه ی کار، سر لانسلات انکور، سگی از نژاد لابرادور زرد به ارزش 155هزار دلار بود. این سگ، زوج امریکایی را برنده ی مسابقه ی هنرهای بیولوژیک در سانفرانسیسکو کرد.

6- ماستیف تبتی- 582 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

ماستیف تبتی یکی از گران ترین و حیرت انگیز ترین نژادهای سگ است. این سگ ها بسیار کمیابند و متعلق به عظیم الجثه ترین نژاد سگ در دنیا هستند. همین مسأله، ماستیف تبتی را به گران قیمت ترین سگ دنیا به ارزش 582 هزار دلار تبدیل کرده است. این سگ ها بیشتر از 81 سانتیمتر قد و بیش از 22/5 کیلوگرم وزن دارند. ماستیف های تبتی تمام سفید حتی کمیاب ترند.

7- بچه شیرهای سفید- 138 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

بچه شیرهای سفید از گونه ی بسیار نادری از شیرها هستند. شیرهای سفید وجود دارند اما به شدت کمیاب هستند و تنها در مناطق حفاظت شده ی جنوب افریقا دیده می شوند. طبق اعلام نهاد بین المللی حمایت از شیرهای سفید، تنها 330 شیر سفید در دنیا وجود دارد. به همین دلیل است که این حیوانات قیمت بسیار زیادی به مبلغ 138 هزار دلار دارند.

8- سوسک گوزنی- 89 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

سوسک گوزنی یکی از کوچک ترین موجودات کره ی زمین است اما قیمت بسیار بالایی دارد. این حشره یکی از عجیب ترین و نادرترین گونه ها در تمام دنیا است. سوسک گوزنی از خانواده ی لوکانیدها است که 1200 طبقه بندی از حشره ها را در بر می گیرد. این حشره 5 تا 7/5 سانتیمتر طول دارد. شاخک ها و آرواره های آن جلوتر از سر سیاه رنگش قرار می گیرد و همین مسأله ظاهری بسیار ویژه به آن داده است.

9- ماکائوی آبی- 14 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

ماکائوی آبی حیوان بومی نواحی شرقی و مرکز امریکای جنوبی، بزرگ ترین گونه ی ماکائو و همچنین بزرگ ترین طوطی پروازی دنیا است. این پرندگان نوک بسیار محکمی دارند که از آن برای خوردن غذایشان یعنی دانه ها و هسته ی میوه های سفت مغزدار استفاده می کنند. آن ها با نوک های محکم شان حتی می توانند نارگیل، میوه ی مغزدار ماکادامیا (میوه ای فندق مانند) و فندق برزیلی را باز کنند. ماکائوی آبی یکی از بزرگ ترین و گران قیمت ترین گونه های پرندگان به ارزش 14 هزار دلار است.

10- کاکادوی نخلی- 16 هزار دلار

اخبار,اخبار گوناگون

کاکادوی نخلی نوعی طوطی بزرگ و سیاه رنگ، از خانواده ی کاکادوها است. این پرنده تنها عضو گونه ی بی همتای پروبوسایگر و خانواده ی وابسته اش است. کاکادوی نخلی نزدیک به 55 تا 60 سانتیمتر قد و حدود 910 تا 2100 گرم وزن دارد. این پرنده ی منحصر به فرد 16 هزار دلار قیمت دارد.

برترین ها