مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

ارتباط اعتیاد کاربران به اینترنت و بی خوابی

[ سازمان غذا و دارو, بیمه درمانی, تازه های پزشکی و سلامت, اخبار سلامت و بهداشت, درمان بیماری, خبر علمی و پزشکی, تجهیزات پزشکی, بیماری, اخبار پزشکی ایران و جهان, بیمه, اطلاعات پزشکی, خبرهای پزشکی, اخبار سلامت و پزشکی, وزارت بهداشت, اخبار سلامت, اخبار پزشکی, بهداشت, سلامت, پزشکی, جدیدترین یافته های پزشکی, تازه های علم پزشکی, مقالات پزشکی, جدیدترین اخبار سلامت, اخبار پزشکی روز دنیا, آخرین اخبار پزشکی, اخبار پزشکی جدید, دانستنیهای پزشکی, مشاوره پزشکی, جدیدترین اخبار پزشکی, خبرهای سلامت, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار پزشکی

به تازگی دانشمندان دریافته اند که تعداد ساعات استفاده کاربران از گوشی هوشمند و رایانه ارتباط مستقیمی با مشکلات خواب و بی خوابی آن ها دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت the star، با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت شبکه های اجتماعی و افزایش قابلیت اپلیکیشن و پیام رسان های مختلف، افراد بسیاری به استفاده بیش از حد از اینترنت و فضای مجازی اعتیاد پیدا کرده اند، به گونه ای که در یک نظرسنجی گسترده، آن ها چندان محو استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی می شوند که در بسیاری از موارد مهم ترین کارهایشان نظیر صرف وعده های غذایی را فراموش کرده و با مشکلاتی نظیر بی خوابی و کم خوابی مواجه می شوند.

حالا به تازگی دانشمندان با انتشار یک مقاله علمی در مجله اروپایی «رفتار سازمانی و اقتصادی» اعلام کرده اند میزان خواب کاربرانی که به اینترنت اعتیاد دارند، به طور متوسط تقریبا 25 دقیقه کمتر از افرادی است که کمتر از اینترنت، گوشی هوشمند و رایانه استفاده می کنند.

علت این بی خوابی، تماشای طولانی مدت و زل زدن به صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی نظیر گوشی موبایل، تبلت و رایانه است چراکه نور نمایشگرهای آن ها حتی درصورت کم نور بودن، چشم کاربران را اذیت کرده و آن ها را با مشکل بی خوابی مواجه می سازد.

به باور آن ها، میان اینترنت پرسرعت و پهن باند و مشکل کم خوابی کاربران یک ارتباط مستقیم و معنادار وجود دارد، به گونه ای که هرچه سرعت اتصال به وب و دانلود اینترنت بیش تر باشد، افراد تمایل بیش تری برای مشاهده و تماشای ویدیو، وب گردی و گشت در شبکه های اجتماعی دارند که این مساله به خاطر نور صفحه گوشی هوشمند و امواج آن، موجب می شود آن ها کمتر بخوابند و یا در خوابیدن با مشکل مواجه شوند.

به گفته دانشمندان، تاثیر منفی نمایشگر دستگاه های الکترونیکی برروی کیفیت و میزان خواب افراد، برروی کاربران نوجوان در فاصله سنی 13 تا 18 سال بسیار بیش تر از کاربران بزرگسال بوده است و آن ها را با مشکلات جدی در خواب مواجه ساخته است.

در این نظرسنجی هم چنین بالغ بر 43 درصد از والدین عنوان کرده اند که کودکانشان با اعتیاد به اینترنت و استفاده از دستگاه های الکترونیکی بی خواب تر از پیش شده اند.