مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ

[ اخبار روز, رکوردهای گینس, رکورد گینس, عکس جالب, مطالب جالب, اخبار, اخبار جدید, آخرین اخبار, رکوردهای گینس اخبار روز, اخبار گوناگون, دانستنی های جالب, رکورد گینس اخبار, مطالب جالب عکس جالب, جالب انگیز, اخبار جالب, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار گوناگون

هر سال در شهر لینکلن، در ساحل غربی ایالات متحده، رویداد شکار گنج برگزار می شود که در آن 3000 گوی شیشه ای در ساحل پنهان می شود و مردم باید آن ها را پیدا کنند. گوی ها توخالی هستند و اندازه های متفاوتی از یک توپ بیسبال تا یک توپ بسکتبال دارند.

شکار گنج در دو دهه اخیر یک رویداد سالانه شده، اما زمانی لازم نبود کسی این گوی ها را در ساحل پنهان کند و به طور طبیعی بعد از طوفان های زمستانی از اقیانوس می آمدند و اشیای باارزشی بین کلکسیونر ها به شمار می آمدند. زمانی ماهیگیران قسمت های مختلف جهان به ویژه ژاپن و نروژ از آن ها استفاده می کردند تا تور های ماهیگیری خود را شناور نگه دارند.

در ماهیگیری تجاری، تعداد زیادی از تور های ماهیگیری به طول چندین کیلومتر را به اقیانوس می انداختند و این گوی های شیشه ای آن ها را روی آب نگه می داشتند. امروزه این گوی ها از جنس پلاستیک و آلومینیوم هستند، اما زمانی از جنس شیشه بودند.

اخبار,اخبار گوناگون

شناورهای شیشه ای اولین بار در سال 1842 توسط یک شرکت شیشه نروژی ساخته شدند و در ابتدا از جنس چوب و چوب پنبه بودند که بسیار آسیب پذیر بود. اما شناور های شیشه ای مقاوم و سبک و بادوام بودند و به سرعت در صنعت ماهیگیری اروپا رایج شدند، اما یک قرن طول کشید تا شناور های چوبی و چوب پنبه ای کاملا منسوخ شوند.

اخبار,اخبار گوناگون

ژاپن تولید شناور های شیشه ای را در سال 1910 آغاز کرد و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه شناور های آلومینیومی و پلاستیکی در دهه 1970 جای آن ها را گرفتند. طی استفاده 60 سال از آن ها، تعداد زیادی شناور در دریا گم شد. بیشتر شناورهای گمشده در اقیانوس آرام را اکنون می توان در سواحل ژاپن پیدا کرد.

اخبار,اخبار گوناگون

برترین ها