مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

بایدن من و اوباما توافق کرده بودیم تا مدتی درباره ترامپ سکوت کنیم خدا مرا ببخشد بعد از حوادث شارلوتز ویل دیگر نمی توانستیم سکوت کنیم

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,جو بایدن «جو بایدن» معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: واکنش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به حوادث شارلوتزویل باعث شد که وی سکوتش را بشکند. بایدن فاش کرد که چرا وی و «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا مدت ها در باره عملکرد ترامپ سکوت کرده اند. بایدن با این حال گفت که دیگر نمی توانست بعد از حوادث آگوست سال 2017 در شهر شارلوتز ویل سکوت کند.

«جو بایدن» معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: واکنش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به حوادث شارلوتزویل باعث شد که وی سکوتش را بشکند.

به گزارش روز یکشنبه تارنمای آمریکایی هافینگتون پست، بایدن فاش کرد که چرا وی و «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا مدت ها در باره عملکرد ترامپ سکوت کرده اند.

وی گفت:من و اوباما توافق کردیم تا مدتی سکوت کنیم و به دولت کنونی فرصتی دهیم تا در نخستین سال روی کار آمدنش کشور را اداره کند. خدا من را ببخشد.

بایدن با این حال گفت که دیگر نمی توانست بعد از حوادث آگوست سال 2017 در شهر شارلوتز ویل سکوت کند.

در این حادثه یک برتری طلب سفید پوست در گردهمایی ضد نژادپرستی با خودرو خود به جمعیت حاضر حمله کرد که به کشته شدن یک زن 32 ساله به نام «هِدر هیدر» منجر شد.

بایدن گفت:ما رهبرانی داریم که وقتی چنین اتفاقی افتاد، وقتی این افراد با برتری طلبان سفید پوست و گروه «کو کلاس کِلان» همکاری کردند... گفت: ما افراد خوبی در هر دو این گروه ها داریم. چه بر سر ما آمده است؟ کودکان ما گوش می کنند. سکوت ما به منزله همدستی است.

بایدن سال گذشته انتقاد ها از ترامپ را به طور علنی شروع کرد و در سخنرانی اکتبر سال 2017 گفت: آمریکایی ها در «مسیر بسیار تاریکی» حرکت می کنند.

در عین حال اوباما اولین بار اوایل ماه جاری و با آغاز تبلیغات به نفع دمکرات های کنگره از ترامپ انتقاد کرد.

اوباما سیاست های دولت ترامپ را با آلمان نازی مقایسه کرد و گفت که چقدر می تواند سخت باشد که بگوییم نازی ها بد هستند.

به گزارش ایرنا، اعتراض به تجمع نژادپرستانه برتر پنداران سفید پوست در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا مورد حمله یک سفید پوست با خودرو قرار گرفت که علاوه بر کشته شدن یک نفر 19 مجروح بر جای گذاشت.

ترامپ با بیان اینکه «افراد خوبی در هر دو طرف» قرار داشتند، همگان را بهت زده کرد و انتقاد شدید جامعه آمریکا، کارشناسان و تحلیلگران داخلی و سیاسی را برانگیخت.

شبکه تلویزیونی سی ان ان درمورخ 23 مردادماه 1396 درارتباط با خشونت های ایالت ویرجینیا آمریکا و قصور رئیس جمهوری آمریکا در محکوم کردن گروه های نژاد پرست سفید پوست گفته بود: نئو نازی های سفیدپوست اظهارات ترامپ را جشن گرفتند.

بایدن به تازگی همچنین با انتقاد شدید از سیاست های مهاجرتی ترامپ گفت: این دوره یکی از تاریک ترین برهه ها در تاریخ ایالات متحده آمریکا است.

بایدن که احتمال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را بررسی می کند، به طور خاص برنامه وزارت دادگستری آمریکا در مورد سیاست «بدون ارفاق» در ارتباط با پیگرد قانونی مهاجران غیرقانونی را هدف قرار داد و گفت که این سیاست که کودکان را از آغوش والدینشان جدا می کند، یکی از تیره ترین موارد در تاریخ آمریکاست.

براساس این گزارش، بایدن احتمال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را منتفی ندانسته و گفته است که تا ماه ژانویه (دی ماه) در مورد نامزد شدن در این انتخابات تصمیم گیری می کند.