مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

آلمانی ها از سیاست ترامپ بیش از هر چیز هراس دارند

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل , ترامپ بر اساس نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی، شهروندان آلمان از سیاست های ترامپ بیش از هر چیز دیگر واهمه دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس یک نظرسنجی که توسط یکی از بزرگ ترین موسسات بیمه آلمان (R+V) صورت گرفته، نگرانی اصلی مردم این کشور ناشی از مسائل سیاسی است و مردم کمتر دغدغه اقتصادی و مالی دارند.

این نظرسنجی که بخشی از پژوهش های طولانی این موسسه پیرامون "ترس آلمانی ها" به شمار می آید، نشان می دهد که 69 درصد مردم این کشور از سیاست های دولت ترامپ بیش از هر چیز دیگر وحشت دارند.

به باور این شهروندان، سیاست های خارجی دونالد ترامپ باعث خطرناک تر و ناامن تر شدن جهان خواهد شد. در این نظرسنجی که در ماه های ژوئن و ژوئیه سال جاری صورت گرفته است، بیش از 2300 شهروند آلمانی که بیش از 14 سال سن داشتند، شرکت کرده اند.

موسسه بیمه یاد شده کار نظرسنجی پیرامون ترس و نگرانی های آلمانی ها را 16 سال پیش آغاز کردi و از آن پس به طور مرتب نتایج این نظرسنجی را منتشر می کند.

نگرانی مردم نسبت به این که دولت آلمان قادر به فائق آمدن بر چالش مهاجران نباشد، سیری صعودی داشته است.

سایت اشپیگل آنلاین که بخشی از نتایج این نظرسنجی را منتشر کردهT نوشته است که نگرانی مردم از بابت مشکلات برخاسته از سیاست های مهاجرپذیری دولت آلمان نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش یافته است.

گزارش این نظرسنجی که بر روی خروجی آنلاین موسسه بیمه یاد شده منتشر شده است از آن حکایت دارد که 63 درصد مردم آلمان از بابت ناکارآمدی سیاست مهاجرپذیری و مشکلات مهاجران واهمه دارند.

نتایج این نظرسنجی در عین حال حکایت از آن دارد که 59 درصد مردم آلمان از بابت احتمال وقوع حملات تروریستی وحشت دارند. به این ترتیب، وحشت مردم این کشور از سیاست های دولت ترامپ بیش از موضوع مهاجران و حملات تروریستی است.

نگرانی مردم از بابت تاثیرات بحران بدهی های مالی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر افزایش مالیات ها در آلمان در رده ی ششم قرار دارد. در لیست 7 نگرانی مردم آلمان که در این پژوهش منتشر شده، این تنها دغدغه غیرسیاسی مردم این کشور به شمار می آید. وحشت از اوج گرفتن راست گرایی و خارجی ستیزی نیز باعث نگرانی 57 درصد مردم آلمان شده است.