مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

آغاز بارگیری محموله های نفتی ایران از سوی خریداران چینی

[ اخبار اقتصادی روز, اخبار اقتصادی ایران, روزنامه اقتصادی, قیمت خودرو, مشاغل خانگی, خبر اقتصادی, ترخیص کالا, اخبار, قیمت خودرو روزنامه اقتصادی, دلار, بورس, خبر اقتصادی مشاغل خانگی, یارانه ها, اخبار اقتصادی, ترخیص کالا اخبار, واریز یارانه, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

یک مقام ارشد نفتی پکن گفت که پروسه خرید نفت ایران همزمان از سوی دو طرف، آغاز شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، چین بر خلاف تحریم های آمریکا، از نفت خام ایران استفاده خواهد کرد در حالیکه شرکت های اروپایی مانند توتال به علت ترس از مجازات های واشنگتن ایران را ترک کرده اند.

ایالات متحده در تلاش است تا صادرات نفت ایران را متوقف کرده و با این اقدام ایران را به مذاکره در مورد یک توافق هسته ای جدید و محدود کردن نفوذش در خاورمیانه وادار کند.

چین که واردات نفت خام ایالات متحده را کاهش داده است، در جنگ تجاری با واشنگتن، گفته که با تحریم های یکجانبه مخالف است و از روابط تجاری خود با ایران دفاع می کند.

منابع آگاه روز چهارشنبه به رویترز گفتند که خریداران چینی پروسه بارگیری محموله های نفتی به کشتی های متعلق به شرکت ملی نفت ایران (NITC) برای تقریبا تمام واردات خود را آغاز کرده اند.

این تغییر، نشان می دهد که چین، به عنوان بزرگترین مشتری نفت ایران، می خواهد با وجود تحریم ها، خرید نفت ایران را همچنان ادامه دهد.

یک مقام ارشد نفتی پکن که نخواست نامش فاش شود گفت که پروسه خرید نفت ایران همزمان از سوی دو طرف، آغاز شده است.