مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

لنزهای چشمی باعث آلودگی آب ها می شوند

[ سازمان غذا و دارو, بیمه درمانی, تازه های پزشکی و سلامت, اخبار سلامت و بهداشت, درمان بیماری, خبر علمی و پزشکی, تجهیزات پزشکی, بیماری, اخبار پزشکی ایران و جهان, بیمه, اطلاعات پزشکی, خبرهای پزشکی, اخبار سلامت و پزشکی, وزارت بهداشت, اخبار سلامت, اخبار پزشکی, بهداشت, سلامت, پزشکی, جدیدترین یافته های پزشکی, تازه های علم پزشکی, مقالات پزشکی, جدیدترین اخبار سلامت, اخبار پزشکی روز دنیا, آخرین اخبار پزشکی, اخبار پزشکی جدید, دانستنیهای پزشکی, مشاوره پزشکی, جدیدترین اخبار پزشکی, خبرهای سلامت, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار پزشکی,لنز

دانشمندان به تازگی دریافتند که لنزهای چشمی در فاضلاب ها منجر به آلودگی پلاستیکی آب ها می شود.

به گزارش فارس، دانشمندان دریافتند که انداختن لنزهای تماسی پس از استفاده در فاضلاب باعث آلودگی پلاستیکی آب ها می شود.

براساس گزارش «خبرگزاری شینهوا»، محققان در مطالعه ای روز سه شنبه اعلام کردند که لنزهای تماسی چگال تر از آب هستند بنابراین در آب غرق می شوند و می توانند تهدیدی برای زندگی آبزیان باشند.

طبق این مطالعه حدود 15 تا 20 درصد از مصرف کنندگان، لنزهای خود را پس ازمصرف به داخل سینک و یا توالت می اندازند که بیشتر آن در تصفیه خانه های آب جمع می شود.

مواد فاضلاب در نهایت به لجن تجزیه شده تبدیل می شود که به عنوان کود کشاورزی استفاده می شود. نویسندگان این تحقیق تخمین زده اند که حدود سیزده هزار کیلوگرم لنز پلاستیکی چشم از این راه وارد محیط زیست می شود.

ما می دانیم که باران می تواند این مواد را از سطح زمین شسته و آب های سطحی آنها را به دریاها و اقیانوس ها برساند.

لنزهای چشم اغلب از موادی چون پلاستیک شفاف آکرولیک، سیلیکون و فلوئوروپلیمر تشکیل شده تا پلاستیک بسیار نرمی ساخته شود که اجازه عبور اکسیژن را بدهد.

محققان برای بررسی تاثیر عملکرد سیستم های بازیافت آب فاضلاب، پنج پلیمری را که در اغلب لنزهای چشم استفاده می شود در معرض میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی قرار دادند.

«وارون کلکار» یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید: میکروارگانیسم های موجود درمراکز تصفیه آب، ساختار این لنزها را تغییر می دهد. وقتی پلاستیک استحکام ساختارش را از دست می دهد به قطعات بسیار ریز میکروپلاستیک تبدیل می شود.