مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

آمریکا باید ذهنیت برجامی درباره ایران را کنار بگذاریم

[ سیاست خارجی ایران, جدیدترین اخبار, اخرین اخبار, اخبار سیاسی روز, اخبار روز سیاسی, سایت اخبار, اخبار جدید, آخرین اخبار, اخبار روز, سیاست خارجی, اخبار ایران, اخبار سیاسی, اخبار, اخبار سیاست خارجی ایران, سایت اخبار جهان, اخبار جدید اخبار ایران, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار سیاست خارجی,وایلیم پابلیت

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران از سیاستمداران کشورش خواست «ذهنیت برجامی» را درباره ایران کنار بگذارند.

به گزارش تسنیم، «وایلیم پابلیت»، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی ضمن انتقاد از توافق هسته ای برجام از سیاستمداران در این کشور خواسته است «ذهنیت» برجام را درباره ایران کنار بگذارند.

«پابلیت» که در اندیشکده صهیونیستی «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» حضور داشت، درباره سیاست «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران گفت: «رئیس جمهور ترامپ این را روشن کرده که لازم است ذهنیت برجامی را کنار بگذاریم.»

وی در ادامه گفت سیاست آمریکا بایستی بر «جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک قاره پیما و مقابله با ساخت موشک و سایر توانمندی های تسلیحاتی متعارف و نامتقارن» استوار باشد.

دستیار وزیر خارجه آمریکا با تکرار اتهامات همیشگی تصریح کرد هر گونه تواقق جدید با ایران بایستی با «طیف کامل» تهدیدهایی که این کشور متوجه منافع و امنیت آمریکا می کند، مقابله کند.

او گفت: «به همین دلیل، ضروری است آمریکا برای رسیدن به راستی آزمایی های موثر، سمت فراتر از برجام حرکت کند.»

ترامپ اردیبهشت ماه آمریکا را از توافق هسته ای برجام خارج و فرمانی را برای احیای تحریم ها علیه این کشور امضا کرد. اولین بسته تحریم های آمریکا قرار است از 13 مردادماه وارد فاز اجرا شود. دومین بسته که بخش نفت را هدف قرار می دهد از آبان ماه اجرا می شود.