مجله اینترنتی روزانه

/

ایرانگردی و جهاتگردی

/

جزیره نخیلو از نادرترین جزیره جهان

[ به گزارش فارس از عسلویه، وحید پورسالم بعد از ظهر امروز در بازدید از جزیره نخیلو در شهرستان دیر اظهار داشت جزیره نخیلو در محدوده شهرستان دیر واقع, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


به گزارش فارس از عسلویه، وحید پورسالم بعد از ظهر امروز در بازدید از جزیره نخیلو در شهرستان دیر اظهار داشت: جزیره نخیلو در محدوده شهرستان دیر واقع شده و یکی از نادرترین جزایر جهان و بی نظیرترین جزیره خاورمیانه در زمینه زادآوری پرندگان مهاجری دریایی است.

وی افزود: این جزیره، تحت حفاظت محیط زیست استان بوشهر قرار دارد و به دلیل پوشش مناسب گیاهی، بستر ماسه های صدفی و خالی از سکنه بودن، محل ایده آلی برای تخم گذاری پرندگان تابستان گذر است.

مسئول منطقه حفاظت شده مند خاطرنشان کرد: پرندگانی همچون پرستوی دریایی پشت تیره، پرستوهای کاکلی بزرگ و کوچک و نوعی خرچنگ خوار که با جمعیتی بیش از 50 هزار قطعه در سراسر جزیره کوچک نخیلو پراکنده هستند، منظره زیبایی از پرواز پرندگان در آسمان ایجاد می کنند.

پور سالم گفت: در قسمت دیگری از جزیره نخیلو، تجمع کوچکی از جنگل های حرا در حاشیه جزر و مدی خور مل کنزه وجود دارد که منحصر به فردترین اکوسیستم های دریایی را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این درخت زیبا در آب دریا قادر به ادامه حیات است و همیشه سرسبز است و بستر آن محل مناسبی برای تخم گذاری ماهیان و نرم تنان دریایی است.

مسئول منطقه حفاظت شده مند اضافه کرد: مردم شهرستان های دیر و کنگان باید با حفاظت از این جزیره به صنعت گردشگری شهرستان کمک کنند و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز باید با آوردن امکانات و تسهیلات لازم به رونق گردشگری این منطقه کمک کند.

پورسالم همچنین تصریح کرد: منطقه حفاظت شده مند علاوه بر جزیره نخیلو از مناطق زیبای دیگری نیز برخوردار است که آشنایی مردم با این مناطق به رونق فرهنگ گردشگری، کمک شایانی می کند.

پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری