مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

مخالفت ائتلاف صدر با حکم دادگاه فدرال

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر با بیان اینکه نتایج این ائتلاف در انتخابات پارلمانی واقعی است، از حکم دادگاه فدرال جهت بازشماری دستی آرا انتقاد کرد.

به گزارش فارس، ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر» مخالفت خود را با حکم دادگاه فدرال عراق مبنی بر بازشماری دستی آرای انتخابات اعلام و این دادگاه را به تأثیرپذیری از احزاب متهم کرد.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، «جواد موسوی» از اعضای ارشد ائتلاف «سائرون» در این خصوص گفت: برخی احزاب سیاسی بر رأی دادگاه فدرال برای بازشماری دستی نتایج انتخابات پارلمانی در کل کشور، تأثیر گذاشته اند.

وی در این خصوص افزود: نگرانی این وجود دارد که افرادی که مسئول بازشماری دستی آرا هستند، نتایج انتخابات را تغییر دهند.

او با بیان اینکه بازشماری دستی آرا، باعث تعطیلی بیش از این پارلمان و عدم تشکیل آن می شود، گفت که آرای ائتلاف سائرون واقعی است و این ائتلاف عصر امروز بیانیه ای در خصوص این رأی دادگاه فدرال صادر خواهد کرد.

امروز پنجشنبه دادگاه عالی فدرال عراق، همه اعتراض ها به اصلاحیه سوم قانون انتخابات که در شرایط فوق العاده در پارلمان تصویب شد، رد کرد و گفت که لغو نتیجه انتخابات در خارج از عراق و لغو آراء اقشار خاص را غیرقانونی است.

برخی جریان های سیاسی در عراق معتقدند که افراد و جریان های بازنده در انتخابات به دنبال کسب آراء بیشتر برای راهیابی به پارلمان به هر طریق ممکن هستند.