تاثیر سایه نور LED بر حیات وحش

مجله اینترنتی روزانه

/

علمی

/

تاثیر سایه نور LED بر حیات وحش

[ اخبار علمی جدید, اخبار روز, فرم رزومه, اخبار, اخبار علمی روز, فرم رزومه اخبار علمی جدید, رزومه کاری, اخبار آموزشی, اخبار علمی, اخبار روز اخبار, سوالات مصاحبه استخدامی, نمونه رزومه کاری, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سایه  نور LED محققان دریافتند که سایه نورهای LED برای حیات وحش مضر است.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس، آلودگی های صوتی و نوری می توانند برای اکوسیستم های طبیعی مضر باشند. نتایج مطالعات نشان داده است که آلودگی های ناشی از دخالت انسان در طبیعت، می تواند زیستگاه های جانوران را مختل کند و حتی تعداد گونه ها را کاهش دهد.

محققان دریافتند که سایه های خاصی از لامپ های LED درفضای باز(light-emitting diode) تاثیر منفی بر حیات وحش دارند. این بررسی به دنبال این مطلب بود که کدام رنگ های LED بیشتر برای حیات وحش مضر هستند. نتایج نشان داده است لامپ های LED آبی و سفید، مضرترین رنگ ها برای حیوانات هستند، در حالی که رنگ های زرد، سبز و کهربایی تاثیر منفی کمتری دارند.

پژوهشگران اظهار کردند: از آنجا که لامپ های LED در میان افراد محبوبیت پیدا کرده اند ، انتظار می رود که تا سال 2020، 69 درصد از بازار جهانی این گروه از محصولات را در برگیرند. از مزایای این لامپ ها عمر طولانی تر و حفظ انرژی بیشتر نسبت به لامپ های سنتی است اما این مزایا به دلیل هزینه وارد شده به حیات وحش قابل توجیه نیست.

محققان امیدوارند که برنامه ریزان شهری و سیاست گذاران این حوزه به انتخاب بهترین گزینه برای حفظ گونه های حیات وحش توجه داشته باشند.

لاک پشت های دریایی و حشرات بیشترین حیواناتی هستند که در معرض نور LED هستند و این نورها می تواند زندگی آن ها را در شب مختل کند.

این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام شده و در مجله Experimental Zoology Part A: Ecological and Interactive Physiology منتشر شده است.