هجوم دوباره ریزگردها به پایتخت تهران در شرایط هشدار

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

هجوم دوباره ریزگردها به پایتخت (تهران در شرایط هشدار)
بنابر اطلاعات دریافتی از شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، آلاینده های اصلی هوای تهران نسبت به روز گذشته -21 خرداد- بسیار بیشتر شده و بالاتر از حد استاندارد است.

بنابراین گزارش هم اکنون میزان ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون در هوای تهران همچنان بالاتر از حداستاندارد بوده و دستگاه های سنجش آلودگی هوا میزان این آلاینده را 138 ppm نشان می دهند.میزان آلاینده منواکسیدکربن نیز 29 ppm و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون 92 ppm است.

بنابراین گزارش شاخص کیفیت هوای تهران امروز -22 خرداد- 138ppm بوده و بالاتر ازحداستاندارد و در شرایط ناسالم و هشدار قرار دارد.این درحالی است شاخص کیفیت هوا در روز گذشته -21 خرداد- 105ppm بوده است.

در شرایط ناسالم هوا از سوی کارشناسان توصیه می شود، بیمارهای قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی مدت و سنگین درفضای باز خودداری کنند و دیگرافراد فعالیت های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.

این گزارش می افزاید: افزایش تشدید بیماری های قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری های قلبی و افراد مسن و افزایش تعداد تنفس در عموم افراد از جمله اثرات آلاینده خطرناک ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون بر سلامت شهروندان است.