زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند تصاویر

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
خبرنگار بودن و پوشش خبری دادن از اتفاقات و سوانح به طور زنده، از سویی هیجانات خاص خود را دارد و از سوی دیگر آبستن خطرات بیشماری است. زیرا که در جریان این وقایع اتفاقات خواسته و نا خواسته ای رخ می دهند که کنترل آن از دست خبرنگاران خارج می باشد. از گذشته تا امروز نیز این حوادث صرفا به مناطق خاصی محدود نشده و خبرگزاری های کشورهای مختلف چنین تجربه هایی را داشته اند. اما پوشش خبری در خارج از کشور، خطرهای فراوانی را در پی دارد و به هنگام وقوع نا آرامی ها در کشورهای مختلف چنین خطراتی اجتناب ناپذیر می باشند. به طور مثال شهید علیرضا افشار که برای تهیه گزارش داخلی سوار بر هواپیمای C 130 شده بود هرگز تصور نمی کرد که هواپیمای آن ها سقوط کند، اما چنین حادثه ای رخ داد و به همراه صد و چند نفر دیگر جان خود را از دست داد. در پی ماجرایی که برای لورا لوگان- خبرنگار شبکه CBS- در مصر اتفاق افتاد، وب سایت مجله نیوزویک، گزارشی در مورد خبرنگاران زنی که در سالهای اخیر دچار سانحه شده اند، تهیه کرده است. در ادامه با نام و فعالیت این خبرنگاری ها آشنا می شویم.   زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
لوگان که برای انجام پوشش خبری به مصر رفته بود تا از تحولات این کشور به طور مستقیم گزارش تهیه کند، توسط گروهی از جوانان مصری مورد تعرض جنسی قرار گرفت. او توسط عده ای از زنان مصری از مهلکه گریخت.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
اطوار بهجت، خبرنگار زنی که در سال 2004 در نجف-عراق- حاضر بود. او در سال 2006 در یک عملیات بمب گذاری کشته شد. زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
سرینگ ووسر، خبرنگاری که از منطقه تبت در چین گزارش تهیه می کرد، اما او به سبب انتشار اخبارش به بیژینگ انتقال داده شد. او از سال 2003 به بعد او زیر نظر مسئولان امنیتی چین قرار دارد. زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
جیل کارول، خبرنگار 28 ساله ای که در سال 2006، در عراق ربوده شد و مدت سه ماه گروگان گرفته شد. او در حال حاضر در ویرجینیای امریکا به، در یکی از واحد های آتش نشانی مشغول به کار است.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
می شدیاق، خبرنگار لبنانی که مجری برنامه تلوزیونی نیز بود. او در سال 2005 در یک حمله تروریستی، دست و پای خود را از دست داد اما تا سال 2009 همچنان به کار مشغول بود.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
فریده نکزاد، خبرنگارافغانی که سال ها به گزارش و تهیه خبر در افغانستان پرداخت و درمورد حقوق زنان در این کشور بسیار فعال بود. او به طور مرتب تهدید به مرگ می شد. او حتی یک بار از دست ربایندگان با پریدن از ماشین، فرار کرد.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
آنا پولیتکوفسکایا، خبر نگار روسی که از تلاشهای روس ها برای سرکوب مردم مسلمان چچن خبر تهیه می کرد. او همچنین یکی از منتقدان سر سخت پوتین بود. او در سال 2006 ترور شد.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
چوچو نامگاب، زن خبر نگاری که در جمهوری کنگو به خبرنگاری می پرداخت. او که مجری رادیویی بود، بار ها مورد تعرض افرادی قرار گرفت که از سوی مقامات دولتی برای سکوت او استخدام شده بودند.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر
جمیله بخارباوا، خبر نگار ازبکی که در این کشور به تهیه خبر می پرداخت. او حتی یک بار، پس از اصابت گلوله به لپ تاپش از خطر مرگ رهایی یافت.
  زنانی که در پای شغل خود قربانی شدند + تصاویر   کلودیا ژولیتا دوک، خبر نگاری که در کلمبیا به تهیه گزارش مشغول بود. او بار ها تهدید به مرگ، آدم ربایی و… شد.