مجله اینترنتی روزانه

/

بیوگرافی و زندگینامه

/

بیوگرافی محسن چاووشی

[ محسن چاووشی بدون تردید یكی از محبوب‌ترین خواننده‌های پاپ است او متولد سال 1358 در شهر آبادان است در یك خانواده هشت نفری بزرگ شده و بیوگرافی محسن, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


محسن چاووشی بدون تردید یکی از محبوب ترین خواننده های پاپ است. او متولد سال 1358 در شهر آبادان است. در یک خانواده هشت نفری بزرگ شده و لیسانس حسابداری دارد و موفقیتش را مدیون لطف و محبت های مادرش می داند. با او گفتگویی انجام دادیم که گوشه هایی از آن را می خوانید. نسبت به آلبوم اولم تغییرات زیادی کردم، اون روزها خیلی کم سن و سال بودم، هیچ چیزی از دنیای موسیقی حرفه ای نمی دانستم اما حالا دیدگاهم نسبت به موسیقی عوض شده است.

بیوگرافی محسن چاووشی

اوایل که کارم رو شروع کرده بودم، همه می گفتند از فلان خواننده تقلید می کنم اما رفته رفته صدای من پخته تر شد و خشی که با بالا رفتن سن و تمرین زیاد در صدایم ایجاد شد، باعث گشت صدایم از آن خواننده متمایز شود.
شاید خواننده مجاز نباشم اما تا به حال کار بدی را نخوانده ام. من برای موسیقی و مخاطبم حرمت قائلم و هیچ وقت حاضر نیستم کار ضعیفی را به آنها ارائه بدهم.
از اجرای ترانه «نفرین» بسیار پشیمانم البته من برای کار خانم حیدرزاده ارزش زیادی قائلم ولی به نظر من هیچ وقت یک عاشق نمی تواند معشوقش را نفرین کند چون او روزی انتخابش بود به همین خاطر با خواندن شعر«دستای من عمری نمک خورده دستای توئه، هر جوری نفرینت کنم آخر نانجیبیه» خواستم به نوعی آهنگ «نفرین» را جبران کنم.
در رابطه با گرفتن مجوز، بدشانسی آوردم. آلبوم اول من در آستانه گرفتن مجوز بود حتی چند اصلاحیه هم به آن وارد شده بود اما تنها چند روز مانده به انتشار آلبوم، کار روی اینترنت پخش شد البته در این رابطه خودم هم بی تجربگی کردم چرا که کار را دست چند نفر سپردم. آنها هم رفاقت را در حقم تمام کردند و کار را روی اینترنت گذاشتند.
قبلا اصلا آهنگ های با کلام را گوش نمی دادم و تنها موسیقی های بی کلام ریچارد کلایدرمن را گوش می دادم اما خب مدتی است به اصرار دوستانم کار سایرین را هم گوش می دهم. آلبوم جدیدم «یه شاخه نیلوفر» نام دارد که احتمالا تا چندی دیگر به بازار می آید. این آلبوم نسبت به کارهای قبلی ام فاخرتر است. در این آلبوم، هم راک خوانده ام، هم اسلو و ترانس. تنظیم آلبوم جدیدم بر عهده خودم است، البته کار شهاب اکبری هم خیلی خوب بود. من همین جا ازش تشکر می کنم، منتهی احساس کردم خودم بیشتر از سایرین از حال و هوای آلبومم باخبرم البته محمدرضا آهاری هم در تنظیم آهنگ ها کمک کرد. شعر آلبوم هم مانند گذشته برعهده حسین صفا، امیر ارجبین و اسلام محمدی است. آنها از دوستان بسیار نزدیک و صمیمی من هستند و با فضای کاری ام کاملا آشنا هستند.
با اینکه پیشنهادهای زیادی برای تنظیم و آهنگسازی سایر خواننده ها داشتم ولی ترجیح می دهم برای خودم کار کنم چرا که سبک من مختص به خودم است و نمی تواند کمک زیادی به دیگران بکند. از میان کارهای خودم به «عشق دو حرفی» و «برای پاییزی» و «متاسفم» علاقه بیشتری دارم. خیلی دوست ندارم از من عکس و تصویر جدیدی چاپ شود چرا که اگر من از خودم عکس و تصویری به بازار بدهم، مسئولان فکر می کنند من به دنبال مطرح کردن خودم به شکل غیرمجاز هستم.
مدتی قبل شایعه شده بود که می خواهم از ایران بروم در حالی که من هیچ وقت به این مسئله حتی فکر هم نکردم. من دوست دارم در مملکت خودمان و برای هموطنانم بخوانم تا در غربت… در مورد فیلم «سنتوری» و حواشی آن تا به حال حرف های زیادی زده شده ولی آن چیزی که مسلم است، صدای من باعث عدم اکران این فیلم نشده چرا که بعد از حذف صدایم هم مشکل اکران «سنتوری» همچنان پابرجاست.
شایعاتی که در مورد اختلاف من و رادان وجود دارد را به طور کامل تکذیب می کنم. من و بهرام نه تنها هیچ گونه مشکلی با هم نداریم، بلکه مرتب با هم در تماسیم. «سنتوری» بدون تردید به لحاظ هنری برای من سودمند بود اما از لحاظ مالی منافع من در نظر گرفته نشد. پیشنهادهای زیادی برای بازیگری دارم اما خودم تمایل چندانی برای حضور در این عرصه ندارم، ترجیح می دهم که فعلا در یک حرفه فعالیت کنم.
دیگر قصد دوصدایی خواندن را ندارم…! با وجود مشکلاتی که بر سر راه خوانندگی ام وجود داشت اما هیچ وقت دلسرد نشدم چرا که این کار را با عشق انجام می دهم.
اوایل فقط برای دل خودم کار می کردم اما وقتی علاقه مردم را دیدم، تصمیم گرفتم دیدگاهم را راجع به ترانه هایم عوض کنم. در آلبوم جدیدم دیگر از کارهایی نظیر «نامادری» و «نفرین» نمی خوانم… شاید باور کردنش هم برای شما مشکل باشد اما من از موسیقی درآمدی نداشته ام. مدتی قبل به دلیل مشکلاتی که بر سر راه خواندنم به وجود آمده بود، حسابی دلزده شده و قصد داشتم دیگر نخوانم اما دوستانم با من صحبت کردند که برای موفقیت باید جلوی مشکلات ایستاد، نه این که میدان را خالی کرد.