بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 عکس

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

به گزارش مجله اینترنتی روزانه دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه را تصاحب کرد.دایان هایدکروگر متولد 15 ژوئیه سال 1976 در آلگرمیسن در ایالت نیدرزاکسن است. هانس پدرش متخصص کامپیوتر و مادرش، ماریا کارمند بانک است. دایان به همراه برادرش اشتفن در شهر یکصد هزار نفری هیلدس هایم به مدرسه رفته است.

بعد از پنج سال کار در عرصه مدلینگ، وارد مدرسه هنرپیشگی در پاریس شد و برای تامین هزینه های زندگی حتی مدتی برای یک شرکت کفن و دفن نیز کار کرد. به گزارش مجله اینترنتی روزانه دایان هایدکروگر در سال 2002 در اولین اش فیلم با نام “پیانیست” ایفای نقش کرد.سختی تلفظ نام او باعث شد تا دایان هایدکروگر در همان اوائل ورود به دنیای سینما، “هاید” را از نام فامیلی خود حذف کند. او سپس در گام بعدی حرف آلمانی “Ü” را در”Krüger” با یک “U” تعویض کرد تا دیگر مردم دنیا بتوانند به راحتی نام اش را تلفظ کنند.

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

شهرت جهانی دایان کروگر با فیلم تاریخی “تروا” آغاز شد. ولفگانگ پترسن، کارگردان آلمانی این فیلم، کروگر را از بین 3 هزار کاندیدا برای ایفای نقش “هلن” برگزید. در این فیلم که برگرفته از ایلیاد اثر حماسی شاعر یونانی هومر است، برد پیت و اورلاندو بلوم در کنار دیان کروگر ایفای نقش می کنند.دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین روز یکشنبه (28 مه/ 7 خرداد) جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه سال 2017 را تصاحب کرد.

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

در فیلم “محوشدگی” دایان کروگر، نقش “کاتیا” یک زن آلمانی را ایفا می کند که همسر خارجی (کُرد) و پسر خود را در جریان بمب گذاری “نئونازی ها” ازدست می دهد. فیلمی که ریشه ای از واقعیت دارد و دادگاه یکی از عاملان قتل های زنجیره ای 9 خارجی در آلمان هنوز هم در جریان است. فیلم محو شدگی اولین ایفای نقش کروگر به زبان آلمانی است.

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

یکی دیگر از نقش آفرینی های موفق دایان کروگر در فیلم “آشغال های لعنتی” محصول سال 2009 به کارگردانی کوئنتین تارانتینو است. این فیلم علاوه بر فروش 300 میلیون دلاری در جشنواره کن نیز برنده یک جایزه شده است.دایان کروگر به زبان های انگلیسی و فرانسه به حدی تسلط دارد که در صداگذاری فیلم ها از صدای اصلی او استفاده می شود

و برای شنونده اصلا قابل تشخیص نیست که زبان مادری او آلمانی است.دایان کروگر از سال 2002 که برای نخستین بار روی پرده سینما ظاهر شد تا کنون در 36 فیلم سینمایی و سه فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده است. کارنامه فعالیت های هنری دایان کروگر تاکنون با 12 جایزه و 6 نامزدی دریافت جایزه همراه بوده است.