رفتار زننده با موسیقیدان کشورمان

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

رفتار زننده با موسیقیدان کشورمان

قدر هنرمندان را بدانیم زیرا از دست دادنشان زجری بزرگ است قرار بود که پس از ماه مبارک رمضان، حسین پرنیا آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی به همراه گروه شناخته شده ی همایون کنسرتی را درشهر همدان برگزار کند, اما رفتار ناشایست مسئولین انجمن موسیقی استان همدان ایشان را از برگزاری این کنسرت منصرف کرد. گفتنی ست که پیشتر از این جریان, نمونه این رفتارهای نا درست را با کیهان کلهر و حسین علیزاده نیز داشته اند.

آهنگساز آلبوم رقصانه درباره رفتار مسئولین انجمن موسیقی همدان توضیح داد:قرار بود بعد از ماه مبارک رمضان در همدان کنسرتی برگزار کنیم. بعد از گرفتن سالن و تایید شعر و انجام کارهای اداری که طاقت فرسا و دشوار بود، انجمن موسیقی از ما فیلم اجرایمان را خواست. من شنیدم که از آقای کلهر و علیزاده هم برای برگزاری کنسرت در همدان فیلم اجرا خواسته اند.  انجمن موسیقی که در همدان هست به صورت گزینشی برخورد می کند. اگر قرار باشد از گروه های شناخته شده هم فیلم اجرا بخواهند پس تفاوت میان کسانی که تازه کارند با کسانی که سال هاست در عرصه موسیقی فعالند، چیست.

سنگ اندازی مسئولین انجمن موسیقی همدان
اگر چهره های شناخته شده موسیقی ایران برای انجمن های موسیقی شناخته شده نیستند، پس این انجمن ها فاقد اعتباراند. انجمنی که بزرگان موسیقی ایران را نمی شناسد به چه دردی می خورد. انجمن موسیقی که در همدان هست به صورت گزینشی برخورد می کند. اگر قرار باشد از گروه های شناخته شده هم فیلم اجرا بخواهند پس تفاوت میان کسانی که تازه کارند با کسانی که سال هاست در عرصه موسیقی فعالند، چیست.

البته ما به درخواست انجمن موسیقی همدان عمل کردیم و برایشان فیلم اجرایمان را فرستادیم که در کمال تعجب متوجه شدم که ایراد گرفته اند، فیلم هایتان نباید تِرک تِرک باشد و باید کل فیلم یک فایل باشد.این سنگ اندازی ها آنقدر زیاد بود که من هم قید برگزاری کنسرت در همدان را زدم. می خواهم بپرسم که اصلا انجمن موسیقی صلاحیت بررسی کار من را دارد؟

دیگر باید فاتحه موسیقی را در کشور خواند!
من در انجمن موسیقی استان البرز هستم. وقتی هنرمندانی مانند علی اکبر شکارچی و علی اکبر مرادی می خواهند در استان اجرا داشته باشند، ما هرگز از آنها فیلم اجرا نمی خواهیم و همکاریِ تمام و کمالی با این بزرگان داریم. در حال حاضر انجمن موسیقی همدان با ارگان های دیگری که موجب لغو کنسرت ها می شدند چه فرقی دارد.

متاسفانه در همدان یا شهرستان های دیگر، مخالفت و سنگ اندازی برای برگزاری کنسرت ها به صورت علنی نیست و آنها با سنگ اندازی و ایجاد ممیزی ها عرصه را بر هنرمندان تنگ کرده اند. انجمن های موسیقی در سراسر کشور موظفند کار را برای گروه های موسیقی راحت کنند. اگر قرار باشد انجمن موسیقی خودش برای هنرمندان مانع تراشی کند که دیگر فاتحه ی موسیقی در کشور را باید خواند. ما به اندازه کافی مانع در موسیقی این کشور داریم.

آیا هنرمندان فقط برای اجرای برنامه های انتخاباتی نیاز به مجوز ندارند؟
من از این دولت حمایت کردم و این انتظار را دارم که کاری کند که ما بتوانیم برنامه هایمان را به صورت  عادی انجام دهیم. مگر هنرمندان ما فقط در دوران انتخابات و برای اجرا در برنامه های انتخاباتی نیاز به مجوز ندارند؟ من از دولت کنونی حمایت کرده ام اما از این اوضاع انتقاد دارم.

دولت و انجمن باید از ما حمایت کنند. انجمن موسیقی در شهرهایی مانند همدان باید از ما استقبال کند که در این شهرها برنامه اجرا می کنیم. من به نشانه اعتراض کنسرتم در همدان را لغو کردم، پیش از این که آنها رسما بگویند اجازه برگزاری کنسرت در همدان را ندارید. هم اکنون سبک جدیدی برای لغو کنسرت ها در بدنه ی ارشاد و انجمن های موسیقی ایجاد شده است.

آنها برای برگزاری کنسرت ها مجوزی صادر نمی کنند و برای هر پیشنهاد برگزاری کنسرت، آنقدر سنگ اندازی می کنند که خود هنرمند قید برگزاری کنسرت را بزند. انجمن های موسیقی موظفند که مدافع حقوق هنرمندان باشند. ما برای لغو نیامده ایم ما برای وصل آمده ایم.

رفتار زننده با موسیقیدان کشورمان