بیوگرافی زنده یاد قاسم افشار گوینده

مجله اینترنتی روزانه

/

فرهنگ ، هنر و رسانه

/

بیوگرافی زنده یاد قاسم افشار گوینده

[ قاسم افشار اخبارگو, مرگ قاسم افشار, قاسم افشار گوینده اخبار, عکس های قاسم افشار, قاسم افشار گوینده, بیوگرافی قاسم افشار, بیوگرافی قاسم افشار گوینده, قاسم افشار گویندی خبر, بهرام افشار گوینده, قاسم افشار مجری اخبار, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

 بهرام افشار گوینده ,  قاسم افشار گویندی خبر

قاسم افشار گوینده خبر

قاسم افشار (گوینده)

اسم شناسنامه: بهرام افشار

زمینه فعالیت: مجری، گوینده

تولد : 13 آبان 1330 تهران

ملیت : ایرانی

قاسم افشار متولد 13 آبان سال 1330 می باشد که تحصیلات ابتدایی اش در تهران و تحصیلات متوسطش را در قصرشیرین گذرانده است و برای گذراندن تحصیلات پایانی خود به پارس رفته و در رشته روانشناسی تحصیل کرده است. با وقوع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی او نیمه تمام ماند؛ ولی بعد از بازگشایی دانشگاه ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد. او سپس کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ نمود.

او از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد.وی علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما، به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش های علمی نیز همکاری می کرده است.

 بهرام افشار گوینده ,  قاسم افشار گویندی خبر

عکس های قاسم افشار

قاسم افشار یا بهرام افشار از گویندگان باسابقه خبر شبکه اول صدا و سیما بود. او که از ابتدای انقلاب 1357 گوینده اصلی اخبار سیاسی در این سازمان بود، پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 دیگر در اخبار تلویزیون ایران ظاهر نشد. منابع مخالف حکومت ایران غیبت او را سیاسی و در اعتراض به سرکوب های پس از انتخابات ارزیابی کرده و منابع نزدیک به حکومت ایران این مسئله را شایعه می دانند.

افشار از سال1358 یا 1360 کار گویندگی خبر را در صدا و سیما آغاز نمود او از قدیمی ترین گویندگان صدا و سیما بود. سعید فانیان مدیرسابق شبکه سوم سیما در سایت شخصی خود گفته که قاسم افشار فقط در موارد اندکی با رادیو همکاری کرده و همواره گوینده اصلی مشروح اخبار تلویزیون بوده است. به گفته فانیان، افشار همواره بعنوان چهره شاخص خبر سیما مطرح بوده و در کار خویش مسلط بود.

 بهرام افشار گوینده ,  قاسم افشار گویندی خبر

قاسم افشار از گویندگان باسابقه خبر شبکه اول صدا و سیما بود

فؤاد بابان دیگر گوینده خبر پس از بازنشستگی دربارهٔ افشار گفته است:

تاثیر خبری که مثلاً از زبان قاسم افشار شنیده می شود با آنچه جوانی تازه فارغ التحصیل می خواند، خیلی متفاوت است… آقای افشار از یکه تازان عرصه خبر بودند که به مدت 30 سال تنها در یک بخش خبری ماندند و خبر مشروح شبکه یک را خواندند در حالی که من، آقای حیاتی، سلطانی و… علاوه بر گویندگی بخش های مختلف خبری رادیو و تلویزیون در سایر برنامه های مختلف زنده و تولیدی دیگر هم فعالیت می کردیم، اما ایشان حتی خبر نیم روز را هم با این که متعلق به شبکه اول بود، نپذیرفتند. آقای قاسم افشار در مدت خدمتشان حتی یک روز غیبت یا یک دقیقه تأخیر نداشتند. یک گاف یا تپق در خبرخوانی او دیده نمی شد حال آن که ما در این مدت با صدها اشتباه، ایراد، تپق و مشکل مواجه بودیم.

 بهرام افشار گوینده ,  قاسم افشار گویندی خبر

بیوگرافی قاسم افشار گوینده

فوت قاسم افشار :

قاسم افشار در 67 سالگی بر اثر عارضه قلبی (سکته قلبی) در صبح چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 فوت کرد.

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته