نقشه سه بعدی از 1.7 میلیارد ستاره کهکشان راه شیری تهیه شد

مجله اینترنتی روزانه

/

علمی

/

نقشه سه بعدی از 1.7 میلیارد ستاره کهکشان راه شیری تهیه شد

[ اخبار علمی جدید, اخبار روز, فرم رزومه, اخبار, اخبار علمی روز, فرم رزومه اخبار علمی جدید, رزومه کاری, اخبار آموزشی, اخبار علمی, اخبار روز اخبار, سوالات مصاحبه استخدامی, نمونه رزومه کاری, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

  اخبار علمی ,خبرهای  علمی, نقشه سه بعدی سازمان فضایی اروپا نقشه ای رنگی، سه بعدی و دقیق از 1.7 میلیارد ستاره کهکشان راه شیری تهیه کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اسپیس، سازمان فضایی اروپا از یک نقشه سه بعدی از ستارگان کهکشان راه شیری در نمایشگاه ILA Berlin Air Show رونمایی کرد. این نقشه رنگی 1.7 میلیارد ستاره کهکشان راه شیری را با کیفیت و وضوح بالا نشان می دهد.

این نقشه با اطلاعات فضاپیمای Gaia تهیه شده است. اطلاعات این فضاپیما توسط 450 دانشمند و مهندس نرم افزار فراوری و تایید می شود.

فضاپیمای یک میلیارددلاری Gaia در سال 2013 میلادی و برای تهیه نقشه ای بسیار دقیق از آسمان ماموریتی 5 ساله را آغاز کرد. برای این منظور فضاپیما به فاصله یک میلیون مایلی زمین فرستاده شد. این فضاپیما برخلاف هابل که دور زمین مدار می زند، می تواند کهکشان ها را به طور کامل رصد کند.

  اخبار علمی ,خبرهای  علمی, نقشه سه بعدی

Gaia هردقیقه حدود 100 هزار ستاره را اندازه گیری و کل آسمان را در دو ماه رصد می کند. به طور متوسط هر ستاره 70 بار رصد می شود.

این فضاپیما در ماموریت 5 ساله خود 29 اندازه گیری مستقل از کل آسمان انجام می دهد.